В інституті Шалімова вперше провели трансплантації печінки і нирок від померлого донора

Інститут Шалімова Фото з відкритих джерел

В Київському інституті ім. О. Шалімова одночасно провели три трансплантації органів від померлого донора. За словами заступника головного лікаря з хірургії інституту Шалімова Сергія Бочарнікова, одна операція - з трансплантації печінки, і дві - з нирок.

Співробітник відділення трансплантації печінки Олександр Остапишен розповів, що спочатку відбувається гіпатектомія - тобто видалення хворої печінки.

"Після того, як це зроблять на її місце трансплантують новий орган, який було доставлено від трупного донора", - зазначив він.

Така операція може тривати до 16 годин, розповідають лікарі.

"Це технічно складна операція, суть її полягає у тому, що уражену печінку реципієнта, тобто хворої людини - замінюють на здоровий орган", - розповів старший науковий співробітник відділення трансплантації та хірургії печінки Денис Федоров.

"Пересаджується нирка - чоловіку, 34 роки, який хворіє на ниркову недостатність. А у сусідній операційній - жінка, 31 рік, яка також хворіє на ниркову недостатність, і їй теж проводять трансплантацію нирки", - розповів Бочарніков.

Усі три пересадки були успішні. Лікарі розповідають: на такі операції чекають чимало пацієнтів.

"Нормативна база, на жаль, не зовсім повністю у нас сформована для того, щоб проводилися такі операції. Тут завжди в нас готові проводити такі операції, але є проблема із трупними донорами. Тому, на жаль, не так часто вони проводяться", - зазначив Бочарніков.

Трансплантація від померлого донора - дозволена законом. Але, скаржаться лікарі, масово проводити такі операції - заважає недосконале законодавство, а ще - неоднозначна реакція суспільства.

 

 

Loading...