В армії України з'явилися нові емблеми та знаки

Зміни стосуватимуться комірів та беретів української військової форми

Українська армія Фото з відкритих джерел

У військовій формі української армії змінили емблеми на комірі та беретних знаках. Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони України.

Зазначається, що зубчатка, яка позначала приналежність до вищого офіцерського складу, зникла з генеральських погонів, але повернулася на комір і має позначати належність до вищого офіцерського складу.

Водночас, зазнала змін емблема військ зв’язку, спеціалістів автоматизованих систем управління, захисту інформації та кібербезпеки. Зокрема, центральний медальйон з зображенням літери "і" відтепер замінили на стилізоване зображення електричної іскри.

У десантно-штурмових військ також з'явилася емблема на комірі з зображенням парашута з полум’яним мечем. В емблемах медичної служби та ветеринарної медицини замінили "зірку життя" на жезл Ескулапа, який обвиває змія. Такий знак було введено для ветеринарних старшин у 1918 році наряду з емблемою військових медиків.

В якості нової емблеми частин радіоелектронної боротьби військовим запропонували контурний щит, на який скосом накладено стилізовану блискавку. Армійська авіація отримала знак у вигляді окриленого вістря списа, а морська піхота – у вигляді меча Сагайдачного і схрещених мушкетів, накладених на стилізований якір. Державна спеціальна служба транспорту України отримала "колесо Меркурія", накладене на понтонний якір.

Новини за темою: Армія чи магістратура: Студенти заявили про незаконний призов на службу

Нагадаємо, в липні Міністерство оборони України внесло зміни до правил носіння військової форми та знаків розрізнення службовцями ЗСУ. Зокрема, відтепер на всіх формах військового одягу нарукавні знаки, що вказують на приналежність до виду чи роду військ, розміщуються на правому рукаві, а знак військової частини — на лівому.

Loading...