В Антарктиці зафіксували рекордно високу температуру

pixabay.com

Прискорене танення льодовиків в Антарктиці призводить до підвищення рівня світового океану

Учені із Бразилії зафіксували в Антарктиці рекордно високу температуру. Вперше в історії білого континенту повітря прогрілося там до +18,3°C, пише AFP.

Температурний рекорд був встановлений 9 лютого. Зазначається, що замір температури був проведений на полярній станції, розташованій на острові Сеймур поблизу північного краю материка в рамках розпочатого 20 років тому проєкту з вивчення впливу потепління клімату на планеті на вічну мерзлоту. 

Фахівці зазначили, що висока температура ніяк не пов'язана з глобальним потеплінням. 

При цьому новина про те, що температура в Антарктиці перейшла межу в 20 градусів, швидше за все, посилить побоювання, пов'язані з перегрівом планети, зазначає агентство.

Прискорене танення льодовиків в Антарктиці призводить до підвищення рівня світового океану, яке, в свою чергу, становить загрозу для розташованих на березі міст і малих острівних народів.

За даними ООН, останнє десятиліття стало найтеплішим в Антарктиці, причому найспекотнішим був 2016 рік. На другому місці в цьому плані 2019 рік. Перший місяць 2020 року також ще став найтеплішим січнем за весь час ведення температурних спостережень в Антарктиці.

Нагадаємо, раніше вчений розповів, через скільки років нормалізується клімат у світі.

Loading...