В анексованому Криму виявили великі запаси підземних прісних вод

Фото з відкритих джерел

Буріння свердловин для видобутку глибоких підземних вод є дороговартісним

На території анексованого Криму вчені виявили великі запаси підземних вод, які зосереджені у горах півострова. Про це повідомляє Інтерфакс-Росія с посиланням на Севастопольський університет. 

"Вчені встановили, що по мережі тектонічних розломів на глибинах 900-1100 м відбувається міграція великих обсягів високонапірних підземних прісних вод з температурою 80-85°С. На глибинах від 350 до 500 м також проходять водні потоки, що мігрують по тектонічних розломах через всю територію Криму", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що унікальність цих потоків підземних вод у тому, що вони формуються у природних опріснювачах при інтенсивному випаровуванні морської води, яка надходить. Ці "опріснювачі" розташовані на глибині понад 2,5 тис. метрів, а утворення прісних вод відбувається безперервно за рахунок конденсації пари в пористих карстових породах, незалежно від опадів і пори року.

"Враховуючи, що територія Криму має численну мережу наскрізних тектонічних розломів, можливий відбір підземних прісних вод поблизу населених пунктів, які потребують водопостачання", - зазначив завідувач науково-дослідною лабораторією вишу Микола Ковальов.

Новини за темою: Рада не підтримала закон, який міг сприяти подачі води в Крим

Однак, основною проблемою видобутку глибоких підземних вод є висока вартість буріння свердловин. 

Так, за попередньою оцінкою, великі наскрізні підземні потоки (приблизно 20) і більш дрібні (понад 30 потоків) щороку безповоротно скидають під акваторії Азовського і Чорного морів понад 1 млн кубічних метрів прісних вод на добу. За словами вчених, це у кілька разів перевищує обсяги видобутку через існуючі свердловини.

Відзначається, що на дослідження двох осередків, в яких формуються напірні підземні прісні води, пішло два роки.

Нагадаємо, раніше так званий глава Криму Сергій Аксьонов зазначав, що цього року на анексованому півострові спостерігається найбільша посуха за останні 150 років, яка спричинила дефіцит води.

 

Loading...