live

Утримуваних в РФ кримських татар відмовляються перевіряти на коронавірус, - Денісова

Медичну допомогу не надають вже протягом понад двох тижнів

Людмила Денісова (фото - Андрей Гудзенко/LIGA.net)

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що двом незаконно утримуваним кримським татарам Серверу Мустафаєву та Ернесу Аметову, які мають явні ознаки респіраторного захворювання, вже понад два тижні не надають медичну допомогу. Про це омбудсмен написала на своїй сторінці у Facebook.

"Російська влада в умовах оголошеної Всесвітньою організацією охорони здоров'я пандемії коронавірусної інфекції вже більше двох тижнів не надає жодної медичної допомоги незаконно утримуваним громадянам України Серверу Мустафаєву та Ернесу Аметову", - йдеться у дописі.

За словами Денісової, кримських татар доставили до "Южного окружного военного суда", де продовжуються судові слухання, хоча в чоловіків були наявні ознаки респіраторного захворювання: підвищена температура тіла, сильний головний біль, кашель та загальна слабкість у тілі. 

Також відомо, що Сервер Мустафаєв подав до суду клопотання з вимогою викликати лікарів, аби провести необхідні аналізи, зокрема і на коронавірус, та встановити точний діагноз, однак медична допомога громадянину України так і не надається.

"Закликаю Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяну Москалькову негайно забезпечити проведення кваліфікованої діагностики стану здоров'я наших співгромадян та надати їм необхідну лікарську допомогу з урахуванням проби на коронавірус", - зазнаила Денісова.

Нагадаємо, раніше Денісова  повідомила, що на території ОРДЛО знаходиться 91 особа з підозрою на пневмонію, при цьому на тимчасово окупованих територіях відсутні тести на визначення COVID-19. 

Loading...