Уряд затвердив концепцію розвитку штучного інтелекту в Україні на 10 років. У чому суть

Будівля Кабінету міністрів у Києві
Фото: Vasyl Mokan / FacebookДокумент прийнято з доопрацюванням в одноденний термін
Кабінет міністрів під час засідання схвалив проєкт розпорядження "Про схвалення Концепції розвитку штучного інтелекту в Україні" до 2030 року, якою визначено пріоритетні сфери та основні завдання розвитку технологій штучного інтелекту в Україні. Про це у своєму Facebook повідомив народний депутат Василь Мокан.
Як зазначається, реалізація проєкту розпорядження скоординує діяльність міністерств, інших центральних органів виконавчої влади для удосконалення нормативних та правових аспектів при використанні штучного інтелекту в Україні. А це зачіпає різні інтереси, вимагає солідарної участі всіх суб'єктів публічного управління у сфері штучного інтелекту — органів влади, громадян і бізнесу.
З метою оцінки ефективності результатів реалізації рішень за пріоритетними напрямами, передбаченими у Концепції розвитку сфери штучного інтелекту в Україні, використовуються такі статистичні критерії результативності:
- використання технологій штучного інтелекту на підприємствах, у роботі державних органів;
- актуальність існуючих навчальних програм з технологій зі штучним інтелектом у закладах вищої освіти;
- створення нових навчальних курсів та освітніх програм про технології зі штучним інтелектом;
- створення нових робочих місць;
- кількість публікацій у виданнях провідних галузевих конференцій (CVPR\ICCV\ECCV - для комп'ютерного зору, NeurIPS, ICML, ICLR - для машинного навчання тощо) та провідних рецензованих виданнях, індекси цитування;
- міжнародні рейтинги (AI Readiness Index by Oxford Insights, AI Index by Stanford University тощо), індекси цитування;
Також проєктом передбачається проведення моніторингу процесу реалізації рішень за пріоритетними напрямами, передбаченими у Концепції розвитку сфери штучного інтелекту України, динаміки основних показників, досягнення прогнозованих результатів буде здійснюватися Міністерством цифрової трансформації України статистичним методом.
Документ прийнято з доопрацюванням в одноденний термін.
Раніше повідомлялося, що вчені з Массачусетського технологічного інституту розробили алгоритм на основі штучного інтелекту, який здатний розпізнати ознаки коронавірусу COVID-19 у звуках кашлю людини.