live

Уряд вимагає від Ради посилення відповідальності для паліїв сухої трави

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль

Урядовий портал

Завдана ними шкода сягає десятків і сотень мільйонів, каже Денис Шмигаль

Уряд скерував на розгляд Верховної Ради законопроєкт про посилення відповідальності за підпали сухої трави.

Про це під час засідання Кабінету міністрів України, яке транслював телеканал ZIK, заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

"Уже багато років Україна бореться з паліями трави, які, дійсно, часом призводять і до пожеж у населених пунктах, коли вигорають сотні гектарів і лісів, і угідь, у тому числі заповідних. Суспільство давно ставило вимогу посилити відповідальність за подібні речі. Тут сьогодні, ми бачимо, є і навмисні підпали, є підпали ненавмисні, виключно з безвідповідальності. Та шкода, яку завдають природі, яку завдають економіці України, яка ставить під загрозу часом підприємства критичної інфраструктури, коли пожежа рухається зі швидким вітром у сторону підприємств або розподільчих електростанцій, вона часом складається з десятків і сотень мільйонів гривень. Тому відповідальність має бути посилена", – заявив Денис Шмигаль та додав, що відповідний законопроєкт уряд передає на розгляд Верховної Ради та профільних комітетів.

Новини за темою: Пожежа у Чорнобильській зоні: Поліція затримала підозрюваного у підпалі лісу

Глава уряду наголосив, що відповідальність паліїв має бути суттєвою.

Нагадаємо, у Державній службі з надзвичайних ситуацій зазначають, що ситуація із пожежами в екосистемах продовжує погіршуватися, і якщо такі темпи збережуться, то до кінця року вигорить вся країна.

Як повідомляли, 7 квітня поблизу села Терновиця Яворівського району Львівської області спалахнула пожежа на сміттєзвалищі, яку гасять уже другу добу. 

Loading...