Уряд відмовився підвищувати зарплати вчителям з 2021 року

Кабінет міністрів України Фото з відкритих джерел

В Кабміні пояснили це "відсутністю неінфляційних джерел фінансування"

Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні уряду 23 листопада скасував підвищення зарплат вчителям у 2021 році. Відповідний документ опублікували на сайті "Урядовий портал"

Так, уряд призупинив дію постанови від 10 липня 2019 року № 822 "Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників закладів та установ освіти і науки" до 31 грудня 2021 року.  

Зокрема, постановою виключається пункт про те, що з 1 січня 2021 року мінімальна ставка зарплати педагогів становитиме три розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб. До слова, згідно з проєктом державного бюджету, прожитковий мінімум з 1 січня 2021 року буде складати 2393 гривні.

Новини за темою: Ухвалили держбюджет-2021: Що буде з курсом гривні, зарплатнею і зовнішнім боргом України наступного року

Водночас у пояснювальній записці до проєкту постанови зазначили, що підвищення відклали на рік у зв'язку з "відсутністю неінфляційних джерел фінансування". 

Нагадаємо, нещодавно глава МОН Сергій Шкарлет запевнив, що зарплати працівникам освіти підвищать, попри економічні трудності у зв'язку з пандемією COVID-19. За його словами, кошти на збільшення посадових окладів і заробітних плат на 2021 рік передбачені. 

Loading...