Уряд розробив програми підтримки бізнесу в разі посилення карантину: Що пропонується

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль Урядовий портал

Раніше цю ініціативу анонсував президент Зеленський

Уряд за ініціативи президента Володимира Зеленського вже розробив програми підтримки людей та бізнесу в разі, якщо карантин в Україні буде посилений. Про це у своєму Telegram написав прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Отже, в цих програмах пропонуються такі пункти:

  • Допомога ФОП та найманим працівникам, чия сфера діяльності може потрапити під закриття через карантин. Працівники та ФОП зможуть отримати матеріальну допомогу в розмірі 8 тис. грн. За нашими розрахунками програмою в разі посилення карантину зможуть скористатися понад мільйон українців, а загальний обсяг за цим напрямком становитиме 10 млрд грн.
  • Програма збереження робочих місць.  У разі запровадження посилених заходів через загострення ситуації з пандемією, роботодавці  зможуть отримати до 8 тис. грн одноразової матеріальної допомоги на кожного працівника, робочий час якого скорочено/буде скорочено внаслідок запровадження таких заходів.
  • Ініціативи щодо ЄСВ. Підприємства, що зупиняють роботу в разі запровадження жорсткого карантину, отримають компенсацію витрат на сплату єдиного соціального внеску за найманих працівників. Для близько 120 тис. юридичних осіб буде закладено майже 1,5 млрд грн. Крім того, від сплати податків і зборів, включно з ЄСВ, будуть звільнені майже 200 тис. фізичних осіб – підприємців 1-ї групи.

За словами голови уряду, всі ці програми будуть спрямовані до розгляду у Верховну Раду.

Новини за темою: Зеленський закликав громадян підтримати улюблені кафе і ресторани під час карантину

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що уряд готується до всіх можливих сценаріїв щодо посилення карантину, зокрема і до можливого введення карантину на зимові свята. 

Loading...