Уряд подовжив дію держпрограми із забезпечення молоді житлом: Що потрібно знати

Фото з відкритих джерел

Адміністрування програми здійснює Держфонд сприяння молодіжному житловому будівництву

Кабінет міністрів України своїм рішенням подовжив дію Державної програми забезпечення молоді житлом до 2023 року. Про це повідомляє пресслужба Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву.

Згідно з повідомленням, рішення уряду створює законодавче підґрунтя для забезпечення власним житлом молодих родин по всій країні на більш вигідних умовах, ніж ті, що пропонують банківські установи.

Наступним кроком до досягнення цієї цілі повинно стати фінансування молодіжної житлової програми у межах, передбачених бюджетними запитами Держмолодьжитла.

У фонді наголошують, що проблема забезпечення молоді житлом залишається однією з найбільш актуальних для України, а її невирішеність є однією з причин міграції української молоді за кордон, адже більшість молодих родин не мають економічної можливості без підтримки держави отримати доступ на ринок житла.

Новини за темою: В Україні спростили надання житла переселенцям і скасували прив'язку до обліку

За даними Держстату, на квартирному обліку в місцевих органах влади перебувають понад 657 тисяч громадян, з них більше 68 тисяч – молодь. Станом на 1.07.2020 р. у відкритих реєстрах Держмолодьжитла зареєстровано 7513 заяв громадян для участі у державній програмі забезпечення молоді житлом на 2013-2020 рр.

Як зазначається, протягом 2013-2020 років, відповідно до державної програми забезпечення молоді житлом, було профінансовано 1 млрд 10,6 млн грн, у тому числі із державного бюджету – 317,6 млн грн, із місцевих бюджетів – 693 млн грн.

За рахунок цих коштів видано 2237 пільгових довгострокових кредитів молодим сім'ям і одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла.

"Зрештою, програма молодіжного житлового кредитування економічно вигідна і громадянам, і державі, бо передбачає спрямування коштів, сплачених учасниками програми на повернення кредитів, на надання нових кредитів за рахунок коштів спеціального фонду державного бюджету", -  наголосили в держфонді.

Новини за темою: Уряд розширює соціальні гарантії для отримувачів житлових субсидій, - Шмигаль

Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів України змінив умови пільгового кредитування бізнесу за програмою "Доступні кредити 5-7-9%" у зв'язку з посиленням карантину.

Loading...