Уряд мав би більш уважно придивитися до інтересів малого бізнесу, бо корінь проблеми лежить на митниці, - ексміністр економіки

Телеканал ZIK

В Україну йдуть величезні потоки контрабанди через митницю і від цього країна несе величезні втрати щодо надходження податків в бюджет

Уряд мав би більш уважно віднестися до інтересів малого бізнесу, адже корінь проблеми криється на митниці.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив міністр економіки України у 1997-1998 роках Віктор Суслов.

Віктор Суслов зауважив, що прийняттям закону про фіскалізацію, яким відтерміновується введення касових апаратів для малого та середнього бізнесу на рік, Верховна Рада не вирішила проблему з ФОПами, адже для окремих товарів вони вводяться.

"Розумієте, уряд не бачить проблему в корені. Він хоче наповнювати бюджет в тому числі за рахунок реалізації імпортних товарів. Дуже часто ці імпортні товари реалізовуються ФОПами, вся наша торгова мережа побудована на роботі ФОПів. Чи купуєте ви костюм в брендовому бутіку, чи купуєте ви техніку у великому побутовому супермаркеті, в системі електронної торгівлі, всюди в квитанції ви бачите, що це реалізується ФОПами. Але проблема криється на митниці. В Україну йдуть величезні потоки контрабанди через митницю і від цього країна несе величезні втрати щодо надходження податків", – сказав експерт.

Відтак, наголосив колишній міністр, перш за все порядок треба навести на митниці.

"Окрім цього, ця атака на ФОПів стосовно касових апаратів, невиправдана ще й ситуацією з коронавірусом. Країна не на підйомі, не в ситуації процвітання, малий бізнес поніс і несе великі втрати від різних видів карантинів, які або закінчуються, або на черзі оголошення локдауну, коли вся діяльність буде зупинена. Ну і обіцяна не місячна, а одноразова допомога у 8 тисяч гривень, звичайно, ФОПів і їхні сім’ї не врятує. Тому мені здається, що в цій ситуації їх можна зрозуміти і я думаю, що уряд тут мав би більш уважно віднестися до інтересів малого бізнесу", – додав Віктор Суслов.

Новини за темою: У підприємців є два варіанти – закритися або піти в тінь, – Сергій Доротич про наслідки введення РРО

Нагадаємо, 1 грудня в центрі Києва почалася акція протесту підприємців. Мітингувальники вимагали, щоб Рада скасувала введення РРО для малого та середнього бізнесу. Також протестували проти запровадження в Україні повного локдауну.

Натомість Верховна Рада прийняла законопроєкт про фіскалізацію, тепер обов’язкове введення касових апаратів для ФОПів відтерміновано до 1 січня 2022 року.

Згідно з повідомленням, з трибуни парламентського залу депутати називали документ компромісним варіантом.

Глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що документ дасть можливість працювати малому бізнесу і при цьому не дозволить відійти від оподаткування недобросовісним підприємцям.

Однак підприємців таке рішення не задовольнило, вони заявили, що акції протесту будуть продовжуватися, вони вимагатимуть повного скасування РРО.

Сьогодні, 4 грудня, підприємці зібралися на чергову масову акцію протесту біля Верховної Ради.

Loading...