Уряд дозволив велосипедистам їздити смугою громадського транспорту

Велосипед у центрі Львова. Фото: Роман Балук/ZIK

Це має розвивати велосипедну інфраструктуру

Кабінет міністрів України дозволив велосипедистам їздити смугою для маршрутних транспортних засобів. Так, вважають, що такий рух більш безпечний для велосипедистів. Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду 11 листопада, передає "Громадське".

У пояснювальній записці зазначається, що такі зміни розвивають велосипедну інфраструктуру та зменшують травматизм серед велосипедистів. Це пояснюють тим, що громадський транспорт рухається зі швидкістю в середньому 20 км/год, натомість звичайні автівки — 50 км/год.

Отже, велосипедисти зможуть їздити смугою зі знаком "Дорога зі смугою для руху маршрутних транспортних засобів".

Своєю чергою громадська організація U-Cycle у своєму звіті вказує, що у порівнянні з 2019 роком у вересні у Києві вдвічі збільшилася кількість велосипедистів. На 22 перехрестях столиці у будній день активісти нарахували 4569 велосипедистів, а у вихідні — 3675, тоді як у 2019 році їх було 1798 у будні дні та 1943 — у вихідні.

Більшість велосипедистів їздили тротуаром, оскільки, як ідеться у звіті, "на дорогах відсутня велоінфраструктура".

Новини за темою: Чиновникам у Польщі видали самокати, щоб ті побачили, як працює велосипедна інфраструктура

Нагадаємо, в Україні введений в дію закон, "Про внесення змін до закону України "Про дорожній рух" про організацію дорожнього руху для осіб, що пересуваються у кріслах колісних". Згідно з ним, особи, що пересуваються на візках, прирівнюються до велосипедистів.

Loading...