Упродовж 2021-2023 років в Україні будуть впроваджувати електронні рецепти на ліки, - Степанов

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов Фото: МОЗ

За словами міністра, у планах зробити рецепти на всі антибіотики

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що протягом 2021-2023 років в Україні будуть реалізовувати план з запровадження електронних рецептів на лікарські засоби. Про це він розповів під час щоденного брифінгу. 

За словами міністра, впорядкування ринку лікарських засобів і введення електронного рецепту є однією із серйозних складових реформи охорони здоров'я.

"У 2021 році ми збираємося запровадити електронний рецепт на наркотичні засоби, на інсулін, і на імуносупресивні препарати. Потім поступово далі ми будемо розширювати цей модуль. У 2022 році ми збираємось зробити електронні рецепти на всі антибіотики, тобто антибіотикотерапію. І у 2023 році - на всю решту рецептурних лікарських засобів", - розповів Степанов.

Новини за темою: МОЗ оновило перелік держав червоної зони за рівнем розповсюдження COVID-19

Окрім цього, він зауважив, що коли люди безконтрольно починають приймати антибіотики, у них виникає резистентність до антибактеріальної терапії.

"Що це означає? Це якщо дійсно потім необхідно буде вживати антибіотик при тому чи іншому захворюванні - то цей антибіотик просто не буде дієвим. Тому ви просто робите шкоду своєму організму. Тому дуже важливо, щоб в нас були зрозумілі правила щодо відпуску рецептурного лікарських засобів ", - пояснив Степанов і додав, що електронний рецепт фіксуватиметься в системі, а тоді можна буде прослідкувати, яким лікарем було виписано рецепт і чи потрібно було його виписувати.

Новини за темою: У ЄС попередили про пік другої хвилі коронавірусу, яка накриває Європу

Нагадаємо, станом на ранок 20 вересня в Україні 175 678 лабораторно підтверджених випадків коронавірусу, з них 3557 - летальні.

Loading...