Українців закликали уникати поїздок у Вірменію та Азербайджан

Українців закликали тимчасово не їздити в Азербайджан та Вірменію Фото з відкритих джерел

Водночас громадянам, які вже перебувають у країнах, надали основні рекомендації для убезпечення свого життя та здоров'я

Громадян України закликали утримуватися від поїздок до Вірменії та Азербайджану у зв’язку із загостренням безпекової ситуації в регіоні Нагірного Карабаху. Про це повідомили у пресслужбах посольства України в Азербайджанській Республіці (АР) та посольства України в Республіці Вірменія. 

Зокрема, українців тимчасово закликали не відвідувати вищевказані країни. Однак, громадянам, які вже перебувають в Азербайджані, рекомендується уважно відслідковувати безпекову ситуацію в країні з метою уникнення небезпечних випадків, які загрожують життю та здоров’ю громадян. 

Також громадян закликали уникати будь-яких публічних заходів, які не санкціоновано офіційною владою АР.

Крім цього, у посольстві України у Вірменії нагадали українцям, які перебувають за кордоном, правила поведінки в умовах військового стану:

  • зберігати особистий спокій, не реагувати на провокації;
  • завжди мати при собі документ (паспорт), що засвідчує особу, відомості про групу крові (свою та близьких родичів), можливі проблеми зі здоров’ям (алергію на медичні препарати тощо);
  • знати місце розташування захисних споруд цивільної оборони поблизу місця проживання, роботи, у місцях частого відвідування (магазини, дорога до роботи, медичні заклади тощо).
  • без необхідності намагатися якнайменше знаходитись поза місцем проживання, роботи та у малознайомих місцях;
  • при виході із приміщень, пересуванні сходинами багатоповерхівок або до споруди цивільної оборони (сховища) дотримуватись правила правої руки (як при русі автомобільного транспорту) з метою уникнення тисняви. Пропускати вперед та надавати допомогу жінкам, дітям, літнім людям та інвалідам, що значно скоротить терміни зайняття укриття;
  • уникати місць скупчення людей;
  • при появі озброєних людей, військової техніки, заворушень негайно покинути цей район;
  • у разі потрапляння у район обстрілу – сховатись у найближчу захисну споруду цивільної оборони, сховище (укриття). У разі відсутності пристосованих сховищ для укриття використовувати нерівності рельєфу (канави, окопи, заглиблення від вибухів тощо).

Новини за темою: В Азербайджані запроваджують воєнний стан через конфлікт із Вірменією

Нагадаємо, 27 вересня Вірменія і Азербайджан почали бойові дії на кордоні і звинуватили одне одного в ескалації насильства в Нагірному Карабасі.

Згодом уряд Вірменії ввів у країні воєнний стан і оголосив загальну мобілізацію резерву.

Пізніше указ про оголошення воєнного стану в країні підписав президент Азербайджану Ільхам Алієв.

Loading...