Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

Українців почали шантажувати через додатки у смартфоні: Як захиститися

Фото з відкритих джерел

Користувачі самі запускають вірус через так звану SMS-реєстрацію

Шахраї почали викрадати особисті дані українців через програми для смартфонів, щоб мати можливість шантажувати їх. Як захиститися від віртуальних пасток, повідомляє "Сегодня". 

Як зазначається, протягом останніх місяців у світі, в тому числі в Україні, зросла кількість кіберзлочинів. Один із видів - запуск вірусу через мобільний додаток. 

"Встановлюєте мобільний додаток для запису ваших особистих телефонних розмов, а програма викрадає ваші дані і відправляє їх аферистам. На таке попалася киянка Тетяна", - йдеться у сюжеті. 

За словами постраждалої, після встановлення додатку шахраї почали пересилати їй її розмови та фотографії, а потім шантажувати цим. 

"Почали говорити про те, що або я їм плачу, або вони всі цю інформацію починають скидати моїм друзям", – розповіла Тетяна. 

Повідомляється, що вірусний додаток було замасковано під програму для запису розмов. Після завантаження його потрібно було активувати. Для цього на телефон приходить SMS-команда, що ніби реєструє користувача, однак насправді запускає вірус.

Новини за темою: У Києві шахраї за допомогою комп'ютерного вірусу заволоділи нерухомістю у центрі міста

"Людина сама встановлює собі на гаджет вірусне ПЗ. Вся інформація починає завантажуватися. В такому випадку необхідно відразу ж звернутися в кіберполіцію. Шахраям потрібно сказати, мовляв, гроші дам трошки пізніше, приспати пильність, і все робити в узгодженні з кіберполіцією", - зазначила експерт з кібербезпеки Наталія Бугаєва.

Ще одна популярна шахрайська програма - визначник номерів. За допомогою додатку можна дізнатися, як ваш номер мобільного підписаний в телефонних книгах інших людей. 

"У мене раптом збільшилася кількість спаму і, відверто кажучи, я була вражена, тому що я прочитала, що ця програма торгує номерами. Ми даємо доступ до телефону, програма сканує всі номери і потім ці бази продаються різним банкам або рекламним компаніям", – розповіла студентка Олена, яка колись скористалася додатком.

Новини за темою: Кіберполіція заблокувала 157 шахрайських інтернет-посилань, пов'язаних з COVID-19

За словами кіберекспертів, якщо додаток вимагає повний доступ до всіх функцій смартфона, то існує великий ризик підхопити вірус.

"Зібравши дані, шахраї-аферисти продають їх колекторам, шантажистам і просто рекламним компаніям", – розповіла Наталія Бугаєва.

У зв'язку з цим експерти порекомендували перед завантаженням додатку вивчити його рейтинг та почитати відгуки користувачів. Крім цього, потрібно звернути увагу на спеціальні сертифікати.

Нагадаємо, нещодавно працівники кіберполіції викрили групу хакерів, які розповсюджували вірусне програмне забезпечення та виманювали гроші у людей.

Loading...