Українцям намагаються нав'язати черговий "фуфломіцин", - ЗМІ про препарат "Протефлазід"

Фото з відкритих джерел

Препарати, які лікують від усього і ні від чого конкретно, в народі називають "фуфломіцинами". Цього звання раніше вже був удостоєний "Протефлазід", коли його намагалися нав'язати як "надійний засіб" при лікуванні грипу, герпесу, гепатиту і навіть ВІЛ. Тепер, користуючись пандемією коронавірусу, його виробники заявляють про його ефективність у боротьбі і з цим захворюванням. Чи так це насправді, з'ясовувала Gazeta.ua.

Як пише видання, виробник препарату НПК "Екофарм" як основний аргумент використовує "метод комп'ютерного моделювання з використанням молекулярного докінгу". Однак, за даними Gazeta.ua, такий метод не міг бути застосований до "Протефлазіду", який, насправді, є всього-навсього спиртовою настоянкою на двох травах - щучки і війника.

"Комп'ютерне моделювання" і тим більше "молекулярний докінг" звучать магічно й авторитетно. Фахівці ж кажуть, що молекулярний докінг застосовується при дослідженні однієї складової, а у "Протефлазіду" їх дві - щучка і війник. Крім цього, рослинні препарати можуть перевірятися лише на біологічних об'єктах, і ніяке комп'ютерне моделювання тут не допоможе. А для експериментів такого роду на біологічному матеріалі потрібні місяці, звіт же вийшов 19 березня, тобто початися вони повинні були ще в минулому році, проте ніяких свідчень про такі дослідження не надано", - пише видання.

Привертає увагу також той факт, що активну кампанію з просування "Протефлазіду" як засоба для лікування коронавірусу почав ексголова Центру грипу Олександр Гриневич, який виявився заступником директора "Екофарм", виробника самого препарату.

На свій бік "Екофарм" залучив навіть президента Академії медичних наук Віталія Цимбалюка, який, спираючись на те саме комп'ютерне моделювання, написав листа прем'єр-міністру Денису Шмигалю, в якому рекомендував включити "Потефлазід" до переліку препаратів, рекомендованих при лікуванні коронавірусної інфекції.

Проти такого розвитку подій виступили численні експерти, слова яких наводить Gazeta.ua.

Ексміністр охорони здоров'я Уляна Супрун звинуватила керівництво АМНУ в занятті лженаукою.

Проєкт Bihus.Info провів своє власне розслідування і дійшов до висновку: "В інструкції зазначено, що він взагалі лікує від багатьох хвороб: починаючи від ГРВІ та грипу і закінчуючи гепатитами та СНІДом. Але жодних наукових підтверджень щодо ефективності препарату в блокуванні коронавіруса немає".

Біофізик, доктор фізико-математичних наук, провідний співробітник Інституту фізики НАН України Семен Єсілевський вважає, що "запропонований препарат є спиртовою настоянкою з двох трав і не може мати належної ефективності".

З ним згоден і лікар-інфекціоніст Ігор Марков, який говорить, що "Протефлазід" "навіть герпес лікує не дуже ефективно, а на коронавірус він буде діяти, приблизно як аскорбінова кислота".

Loading...