Українці витрачають на харчі майже половину своїх доходів, - дослідження

Частка витрат на харчування в Україні залишається однією з найвищих у світі

Здорожчання продуктів

Фото з відкритих джерел

Українці витрачають понад 42% своїх доходів на харчування, і цей показник залишається одним із найвищих у світі. Про це повідомив  старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки", к.е.н. Богдан Духницький.

Згідно з повідомленням, коментуючи дані Міністерства сільського господарства США (USDA), яке здійснює регулярний моніторинг витрат на харчування вдома у понад 100 країнах світу, він розповів, що Україна посідає 93 місце даного рейтингу. Вона, зокрема, випереджає Уганду (частка витрат на харчування – 44,2 %), Казахстан (44,9 %), Анголу (48,6 %), Бангладеш (53,5 %) та Нігерію (59,0 %), яка посідає останнє місце в списку.

Також Духницький наголосив, що дані дослідження підтверджують положення закону Енгеля, згідно з яким при зростанні доходів зменшується частка витрат на харчування, тобто чим більш розвинута і багата країна, тим меншу частку витрат її населення виділяє на продукти харчування.

Експерт зазначив, що недарма рейтинг очолюють США, Сінгапур, Велика Британія, Ірландія, Канада, Швейцарія, Австралія та Австрія, населення яких витрачають на харчі менше 10%. Також у Німеччині, Нідерландах, Фінляндії, Катарі, Бельгії, Південній Кореї – до 15%.

Відомо, що ціла низка країн (Польща, Словаччина, Угорщина, Болгарія, Ізраїль, Уругвай, Кувейт, Китай, Туреччина та інші) характеризується витратами на харчування в діапазоні 16-25%. У Білорусі, Грузії, Росії, Узбекистані, а також в Йорданії, Індії, Македонії і Парагваї цей показник знаходиться в межах 30%.

Що ж до українців, то за даними USDA, кожен громадянин нашої держави у 2018 році в середньому заплатив 858 дол. США за продовольчі продукти та безалкогольні напої. У загальній структурі споживчих витрат частка харчових продуктів при цьому становила 42,2%.

Нагадаємо, дані, оприлюднені в аналітичній доповіді "Економічна привабливість української культури" Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, створеній за підтримки Українського культурного фонду, показали, що частка витрат на відпочинок і культуру у 2018 році становила 1,9% від загальних місячних витрат українців – 142,41 грн.

Loading...