Українці готові сповідувати подвійні стандарти: Професор Пархоменко про причини плагіату в освітній сфері України

Телеканал ZIK

Плагіат є похідною від більш глибших причин. І цю найбільш глибоку причину я вважаю особливостями українського суспільства сьогодення – його готовність сприймати і сповідувати подвійні стандарти.

Про це в  ефірі програми "HARD з Влащенко" на телеканалі ZIK заявила доктор філософських наук, професор Тетяна Пархоменко.

Відповідаючи на питання ведучої, чому українське суспільство сприймає плагіат, а, як відомо, в скандали з плагіатом в Україні потрапляли не лише науковці, але й політики, Тетяна Пархоменко зауважила:

"Я дійшла висновку, на підставі своїх розслідувань і результатів за цими розслідуваннями, що плагіат є похідною від більш глибших причин. І цю найбільш глибоку причину я вважаю особливостями українського суспільства сьогодення – його готовність сприймати і сповідувати подвійні стандарти", – заявила доктор філософських наук.

Новини за темою: Брата Віктора Ющенка позбавили ступеня доктора наук за плагіат у дисертації

Водночас Тетяна Пархоменко підкреслила: якщо суспільство є таким, то очевидно, що не варто очікувати, що наукове чи освітянське середовище буде якимось іншим.

"Особливість нашої пострадянської ментальності – це подвійні стандарти, коли умовно кажучи, персони, про яких йдеться, поділяються не за принципом "чи він таки припустився плагіату, чи ні", а вони поділяються за принципом "це плагіатор, але свій, тому я його не буду чіпати, а на його плагіат я закрию очі", – прокоментувала професор Тетяна Пархоменко.

Новини за темою: Віктор Медведчук: Законопроєкт Зеленського про всеукраїнський референдум не відповідає Конституції і має ознаки плагіату

Раніше стало відомо, що радника президента Володимира Зеленського з питань освіти і науки, який є директором освітніх програм Українського інституту майбутнього Сергія Бабака викрили у плагіаті. Зокрема, про це повідомляла доктор філософських наук, професор Тетяна Пархоменко.Loading...