Українські школи повинні розробити внутрішню систему освіти: Пропозиції МОН

У відомстві зазначили, що система забезпечення якісної освіти у школі повинна мати не лише зовнішні стимули, а й внутрішні інструменти
У Міністерстві освіти і науки України рекомендують школам сформувати внутрішню систему освіти, зокрема, умови та заходи, які забезпечать ефективність освітніх процесів, що впливають на навчання та розвиток особистості учнів. МОН разом з Держслужбою якості освіти розробили методичні рекомендації щодо формування внутрішньої системи, які опубліковані на сайті міністерства.
Як зазначається, система забезпечення якісної освіти у школі повинна мати не лише зовнішні стимули (ЗНО, атестація та сертифікація вчителів), а й внутрішні інструменти.
"Важливо розвивати партнерство між учнями і вчителями, забезпечувати рівність і протидіяти булінгу у школі. А також допомагати учням реалізувати індивідуальну освітню траєкторію та створювати для вчителів умови для професійного зростання", - наголосили в МОН.
Також у закладі освіти рекомендується проводити самооцінювання та вимірювати якість освіти.
"Можна використовуватися різні методи збору інформації для аналізу та оцінювання: анкетування або індивідуальне інтерв’ю з учнями, батьками та вчителями, дослідження у фокус-групах тощо", - додали у відомстві.
У МОН наголосили, що завдяки розбудові внутрішньої системи освіти школа зможе:
- підвищувати якість навчання і забезпечувати довіру до його результатів;
- отримувати постійний зворотний зв'язок від учасників освітнього процесу щодо якості освіти, вчасно реагувати на ризики;
- постійно вдосконалювати освітнє середовище, систему оцінювання учнів, педагогічну діяльність, управлінські процеси;
- забезпечити прозорість діяльності школи і готовність до змін в інтересах учасників освітнього процесу.
Нагадаємо, наприкінці вересня Кабінет міністрів України затвердив державний стандарт базової середньої освіти, який запрацює з 2022 року.
Крім того, раніше повідомлялося, що Міністерство освіти і науки України розробить на основі нового Державного стандарту базової середньої освіти типову освітню програму для 5-9 класів Нової української школи.