Українська делегація продовжує ігнорувати конструктивний сценарій обміну, - Кіквідзе

Обмін утримуваними Офіс президента

Українська делегація продовжує ігнорувати конструктивний сценарій обміну полоненими. Про це заявив політичний оглядач Кирило Кіквідзе.

"Чергова неприємна новина для тих, хто, як і раніше, сподівається на швидкий обмін утримуваних осіб. За підсумками чергової відеоконференції Контактної групи напрошується тільки один висновок: українська делегація, як і раніше, далека від будь-яких практичних кроків по обміну і в черговий раз змушена вигадувати незрозумілі виправдання у відповідь на звинувачення в непослідовності й абсурдності свого плану спільних кроків, а також у повному ігноруванні Мінських угод.

Ось витяги з офіційної позиції донецької делегації: "представники України на переговорах продовжують ігнорувати раціональні пропозиції в питанні обміну утримуваними особами, наполягаючи на власних контрпродуктивних ініціативах. Досі незрозуміло, на яких підставах Київ пропонує проводити нові обміни і завершувати попередні: запропонований Києвом проєкт плану з врегулювання конфлікту передбачає абсолютно непослідовні кроки. Для прикладу, Україна пропонує спочатку (вже 10 грудня цього року) повернення підрозділів ЗСУ на неконтрольовані території, а потім (15 грудня) - процедуру обміну". Погодьтеся - процедура обміну виглядає, м'яко кажучи, абсолютно нереалізовуваною.

У Донецьку також зазначають, що подібні пропозиції української сторони можуть як мати провокаційний характер, так і бути результатом випадкової неуважності: "у дорожній карті [яку отримав Київ] чітко прописані логічні і найкоротші терміни з обміну по другій категорії, тобто людей, місцеперебування яких встановлено, вони процесуально очищені і готові до обміну. Але українська сторона ігнорує наші пропозиції, а закликає до звільнення тільки в ЗМІ".

Може, на відміну від підгрупи з гуманітарних питань, яка веде тему обмінів, справи у нашої делегації йдуть краще? Зовсім навпаки. Вчорашню нараду підгрупи з питань безпеки вже прокоментувала представник Донецька на переговорах контактної групи Наталія Ніконорова: "сьогодні було заслухано доповідь координатора, посла Чевіка, який акцентував увагу на тому, що вперше за свою роботу в групі був змушений достроково завершити засідання через переговорний глухий кут. "Ми постійно чуємо, як мінімум, дивні для нас заяви представників України про те, що заходи нібито працюють. Кілька цифр зі звітів СММ ОБСЄ, які говорять про зворотне. Тільки за два тижні між засіданнями кількість порушень режиму припинення вогню, де можна визначити сторону, що стріляла, – 29 разів з боку України і для контрасту – всього один з боку "ДНР".

А ось її зведення із засідання підгрупи з політичних питань: "зараз ситуація з документом, який міг би допомогти в розблокуванні переговорного процесу, а саме із запропонованим Києву проєктом дорожньої карти (плану дій), ясно демонструє повну відсутність у Києва наміру цей переговорний процес розблокувати. Донецьк і Луганськ направили свій проєкт дорожньої карти ще 9 жовтня і потім цілий місяць домагалися відповідного проєкту від української сторони. Тільки 11 листопада Київ зволив свій варіант документа представити в контактну групу. Однак після розгляду цього паперу виявилося, що український проєкт покликаний не виконувати Мінські угоди, як про це заявляють представники Києва, а переписати їх. У даному проєкті 51 абзац, з яких 40 суперечать Мінським угодам, – тобто 78% цього документа грубо порушують Комплекс заходів, а в іншому суперечать одна іншій".

"Схоже, що поки офіційні представники Києва на переговорах продовжують категорично ігнорувати всі раніше досягнуті домовленості, в тому числі основоположні документи Мінських угод, ніякого прогресу в питаннях звільнення утримуваних осіб, повної зупинки вогню та інших питань, що стоять сьогодні, нам не бачити взагалі", - зазначив Кіквідзе.

Loading...