Україна vs Польща: Наскільки великим є розрив в оплаті праці медичних робітників

Фото з відкритих джерел

Наразі в Україні сімейний лікар заробляє 15-20 тисяч гривень

Президент Асоціації анестезіологів Сергій Дубров заявив, що з огляду на фінансування сфери охорони здоров'я, передбачене проєктом державного бюджету на 2021 рік, українським медикам не слід чекати на високі зарплати. Про це він розповів в ефірі ток-шоу "Право на владу", повідомляє "Апостроф". 

Згідно з повідомленням, Дубров порівняв зарплати медиків в Україні та Польщі і заявив, що сам готовий поїхати, на таких умовах, працювати в польські лікарні. Він також наголосив, що проєкт бюджету включає фінансування не 296 млрд, а 156 млрд гривень.

За словами Дуброва, саме питання заробітної плати медиків є дуже важливим, але всі міністри, крім глави МОЗ Максима Степанова, підтримали проєкт бюджету зі скороченим фінансуванням.

Новини за темою: Медикам освітніх закладів встановлять карантинну надбавку до зарплати

"Я так розумію, що питання про те, що обіцяв президент у Верховній Раді 20 жовтня - зарплата лікарям 23 тисячі гривень, середнього персоналу 17 тисяч, молодшому медперсоналу 12 тисяч гривень, - в цьому не буде", - зазначив Дубров.

Він уточнив, що поки в Україні скорочують фінансування, то Польща запрошує анестезіологів на роботу за 200 злотих на годину (трохи більше 1,5 тисячі гривень), а при роботі на ставку-півтори польський медик може заробити 300-400 тисяч гривень.

"На сьогодні Польща зробила зарплату для своїх лікарів на рівні зарплати лікарів Німеччини. Якщо ми будемо отримувати так, як ми отримували без надбавок 300%, 8-9 тисяч, то за 400 тисяч я сам поїду до Польщі працювати", - заявив Дубров.

Новини за темою: Міністр Степанов розповів, якою має бути зарплата лікаря в Україні

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявляв про необхідність суттєвого підвищення зарплат лікарям та медичним працівникам, бо інакше вони виїдуть за кордон.

Loading...