Україні потрібен мораторій на сурогатне материнство, – Уповноважений президента з прав дитини

Микола Кулеба – Уповноважений Президента України з прав дитини. Фото: Микола Тис/ZIK

Проте в країні діє потужне лобі проти такого підходу

Уповноважений президента з прав дитини виступає за мораторій на сурогатне материнство в Україні, проте в нашій країні діє потужне лобі проти такого підходу.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK під час включення повідомив Уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба.

"Моя позиція відрізняється сьогодні від позиції великої кількості депутатів, тому що моя позиція – це мораторій на сурогатне материнство, який був і в Таїланді, і в Індії після таких випадків гучних, які були в Україні і раніше. Але, на жаль, сьогодні досить потужне лобі, і навіть те, що я публікував у соціальних мережах, після цього, відповідно, маю "хейтерів", які починають мені розповідати, що я не розбираюся у репродуктивних технологіях", – зазначив Микола Кулеба.

Новини за темою: В Україні з’являються села, де жінки заробляють сурогатним материнством, – Кулеба

На його думку, слід накласти мораторій та провести суспільну дискусію на цю тему. Окрім того, слід вдосконалити законодавство і створити бази даних тощо.

"А не так, як зараз, коли ми не можемо напевно назвати цифру, скільки таких випадків є кожного року. І я вам скажу, що те, що мені кажуть посольства, звертаючись до мене, тому що все більше і більше представників цих країн приїжджають саме з метою отримання дитини шляхом сурогатного материнства. Усе більше таких звернень і вони зростають в геометричній прогресії", – зазначив Микола Кулеба.

Нагадаємо, наприкінці квітня у Києві викрили масштабну схему переправлення новонароджених дітей за кордон під виглядом сурогатного материнства. Як зазначається, керівники столичної медклініки з репродуктивної медицини та група осіб, які шукали жінок для фіктивних шлюбів з іноземцями, під прикриттям програми сурогатного материнства продавали немовлят за кордон.

Додамо, заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що найчастіше під час процедури сурогатного материнства в Україні підробляють свідоцтва про народження та генетичну інформацію дітей.

Також повідомляли про те, що через пандемію коронавірусу COVID-19 46 немовлят, народжених сурогатними матерями для іноземців, не можуть забрати батьки, які проживають за кордоном.

Читайте також: "Якими є критерії відбору для майбутніх сурогатних мам в Україні і плата за "послуги", – розслідування ZIKу".Loading...