Україна потрапила до категорії держав з високим ризиком спалаху поліомієліту, - МОЗ

Вакцинація від поліомієліту Фото з відкритих джерел

Ризики спалаху поліомієліту оцінювали в 41 державі європейського регіону

Європейська регіональна комісія із сертифікації ліквідації поліомієліту (РКС) оцінила ризик передачі інфекції в Україні як високий. Про це повідомляє Центр громадського здоров'я МОЗ.

Згідно з повідомленням, Європейська регіональна комісія дослідила ризики передачі інфекції у випадку ввезення дикого поліовірусу або появи деривату вакцинного поліовірусу (cVDPV) в 41 країні регіону. 

Як зазначається, станом за 5 місяців 2020 року лише 30% дітей першого року життя, які потребують обов'язкових щеплень, отримали всі 3 дози вакцини для профілактики поліомієліту.

Новини за темою: Українці варті того, аби отримати вакцину від COVID-19 одними з перших, - Степанов

Наразі відсоток охоплення щепленнями від поліомієліту в Україні є недостатнім, щоб до кінця року досягнути 95%.

Для порівняння, у 2019 році в Україні було вакциновано понад 78% дітей до року. Такий же показник серед дітей віком до 18 місяців. Серед дітей 6 років охоплення становило трохи більше 80%. Також понад 80% дітей було вакциновано і у віковій групі 14 років.

Слід зауважити, що поліомієліт неможливо вилікувати, тому саме вакцинація запобігає цій смертельно небезпечній хворобі, яка уражає центральну нервову систему та спричиняє параліч.

Новини за темою: У світі вже 17 вакцин від COVID-19 проходять випробовування на людях, - ВООЗ

Нагадаємо, раніше у Центрі громадського здоров'я дали рекомендації громадянам, які планують подорожувати Україною під час карантину.Loading...