Україна завтра до кінця дня повністю перекриє кордон, - Зеленський

Президент України Володимир Зеленський

Фото: Офіс президента

Про тих українців, які лишаться за кордоном після закриття, подбають українські представництва та громади

Президент Володимир Зеленський каже, що до кінця дня 27 березня державний кордон буде закрито, про громадян України, які залишаться поза її межами, будуть піклуватися дипломати. Про це він заявив під час відеозвернення, яке транслював телеканал ZIK.

"Цей режим (надзвичайної ситуації) - не про диктатуру, це - про дисципліну. Сьогодні ми діємо настільки жорстко, наскільки цього вимагають сьогодення та виклики майбутнього. Саме тому, до кінця п’ятниці 27-го березня буде закрито державний кордон та припинено усі пасажирські перевезення", - сказав президент.

Зеленський розповів про те, що два тижні тому закликав громадян терміново повернутись до України. Більшість зробила це самостійно. Інших понад 80 тисяч громадян влада повернула додому літаками, потягами та автобусами.

“Але зараз уже немає часу чекати. Влада опинилась перед важким вибором між громадянам, які ще за кордоном та безпекою сорока мільйонів громадян всередині країни. Наш обов’язок як держави піклуватись про кожного українця”, - сказав Зеленський.

Щодо тих, хто не зможе повернутись у найближчі два дні, подбають українські дипломатичні представництва та українські громади за кордоном.

Але, за словами президента, про жодного українця, який залишиться за кордоном, ніхто не забуде.

“Ми поступово повертатимемо вас з-закордону, але з урахуванням епідемічної ситуації у місці вашого перебування, а також - рівня забезпечення необхідними засобами та готовності медичної системи до вашої обов’язкової ізоляції", - додав голова держави.

Раніше міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявляв, що із суботи 28 березня Україна повністю припиняє міжнародні авіаперельоти, а також  перетин кордону залізничним чи автобусним транспортом.

Loading...