Україна з 1 серпня ділитиме країни на "червону" і "зелену" зони за новими правилами

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов Фото: МОЗ

Після прибуття з "червоної зони" пасажири мають проходити обсервацію або здавати ПЛР-тести на COVID-19

Україна з 1 серпня змінює алгоритм визначення країн, які входять до "червоної" та "зеленої" зон щодо поширення коронавірусу COVID-19, та оновлюватиме списки раз на тиждень. Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час брифінгу 29 липня, який транслював телеканал ZIK. 

"З 1 серпня в нас починають діяти нові правила… Щодо приїзду з-за кордону – з 1 серпня статистика буде оновлюватися раз на 7 днів", – заявив Степанов. 

За його словами, з 1 серпня Україна буде використовувати такі самі методи, які застосовуються у країнах Євросоюзу. Зокрема, буде два показники, при перевищенні яких країна буде віднесена до "червоної зони":

  • приріст хворих за останні 14 днів, якщо він перевищує такий приріст на території України;
  • відсоток (хворих) у країні за останні 14 днів у порівнянні з минулими 14 днями, якщо він буде більше 30%.

Новини за темою: Адаптивний карантин: У МОЗ роз'яснили нововведення про "кольорові" зони

"За такими двома показниками ми будемо це вимірювати – і раз на 7 днів складати перелік країн ("червоної" і "зеленої" зон – ред.), щоб більше прогнозованим і більш зрозумілим був для наших громадян перетин кордону, – наголосив глава МОЗ.

До слова, станом на ранок 29 липня в Україні 67 597 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 1650 - летальних, 37 394 пацієнти одужали. За добу виявили понад тисячу нових інфікованих. 

Нагадаємо, нещодавно Україна розширила перелік країн "червоної зони" через несприятливу ситуацію з коронавірусом COVID-19. У результаті до списку потрапили ще три популярні серед українців держави.

 

Loading...