Україна виявилася заручницею пандемії: Медики закликають президента закупити у Росії вакцину від коронавірусу

Фото з відкритих джерел
Український медик Людмила Виговська звернулася до президента Володимира Зеленського з проханням закупити у Росії вакцину від коронавірусу і тим самим допомогти простим громадянам побороти хворобу. Відповідне звернення розміщено на її сторінці в Фейсбук.
 
Наводимо його текст дослівно:
 
Шановний Володимире Олександровичу!
 
Україна виявилася заручницею пандемії коронавірусу. День у день протягом декількох місяців ми фіксуємо рекордні цифри за кількістю хворих, що з кожним днем все сильніше б'є по системі охорони здоров'я. Вже не вистачає лікарів, в лікарнях закінчується кисень, не вистачає ліжко-місць і апаратів ШВЛ. Такі обмежувальні заходи, у вигляді "карантину вихідного дня", точно не вирішать ситуацію.
 
Ситуацію може переламати лише вакцинація населення. Мова не тільки про Україну. Сьогодні світові лідери тиснуть руки, домовляючись про постачання і спільне виробництво майбутніх вакцин. А багато з них уклали контракти з Російською Федерацією, яка вже має розроблену і ліцензовану вакцину "Супутник V".
 
Чергу на російську вакцину сьогодні складають 50 країн і понад 1,2 млрд доз. Однак, Президент Росії Володимир Путін оголосив про готовність поставити вакцину в Україну в обхід черги, завдяки домовленості Віктора Медведчука. В умовах, коли альтернативи російській вакцині не існує, Україна просто зобов'язана купити препарат "Супутник V", щоб зупинити поширення вірусу.
 
Російська вакцина" Супутник-5", створена на базі аденовірусів, на сьогодні пройшла прискорену реєстрацію в РФ і введена десяткам тисяч осіб. У науково-дослідному центрі епідеміології та мікробіології імені Н.Ф. Гамалії стверджують, що клітинний імунітет до коронавірусу після застосування препарату "Супутник V" може зберігатися до двох років – цього достатньо, щоб припинити ланцюжок поширення вірусу.
 
Що стосується гучної вакцини від коронавірусу, розробленої американською компанією Pfizer і німецької BioNTech, варто відзначити, що поки не ясно, коли вона потрапить в Україну, і чи потрапить взагалі. Адже, крім того, що виникли певні труднощі з логістикою і способами зберігання, контракти на її отримання у великому обсязі вже підписали США і Європейський Союз.
 
Ми закликаємо Вас, Володимире Олександровичу, подумати в першу чергу про своїх громадян - про їхнє здоров'я і життя. Хай там як, але пандемія лише набирає обертів, і поки не ясно, скільки нам вдасться протриматися з таким навантаженням на медичну систему. Поки Україна знаходиться в роздумах, цю вакцину вже закуповують Ізраїль, ОАЕ, Саудівська Аравія, Угорщина, Бразилія, Китай, Південна Корея, Туреччина, Індія і навіть Європейський Союз, попри режим санкцій проти РФ, може дозволити собі дозволити використання препарату на своїй території.
 
Українська влада зобов'язана серед своїх пріоритетів поставити на перше місце людське життя, але ніяк не політику.
 
Пане Президенте, ви зобов'язані подумати про тих, кому служить влада, і домовитися з керівництвом Російської Федерації про закупівлі вакцини "Супутник V" або ж про її виробництво на території України. Просимо Вас, Володимире Олександровичу, відкинувши політичні розбіжності, домовитися з Володимиром Путіним з цього життєво важливого для українців питання.
 
Сьогодні не можна зволікати, адже кожна секунда дійсно важлива. Політика почекає. А от українці, які помирають у переповнених палатах лікарень, ні. Щоб не опинитися наступною жертвою вірусу, кожному з нас потрібна вакцина.
 
Володимир Олександрович, дійте!