Україна вперше закупила стовбурові клітини для трансплантації за держкошти

Фото з відкритих джерел

Стовбурові клітини для трансплантації кісткового мозку вже доставили в Україну

Україна вперше повністю профінансувала з держбюджету закупівлю стовбурових клітин для трансплантації. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я

"До України доставили стовбурові клітини для трансплантації кісткового мозку від неродинного донора. Завдяки системній роботі МОЗ ця процедура вперше була повністю профінансована з держбюджету", - йдеться у повідомленні.

У МОЗ також розповіли, що раніше закупівля здійснювалась коштом благодійних внесків громадян, а не держави. Наразі цю вартість включили у пілотний проєкт як складову витрат, і закладам охорони здоров'я дозволено здійснювати пошук і закупівлю стовбурових клітин з-за кордону.

Новини за темою: В Україні вперше трансплантували підшлункову залозу

Окрім цього, 5 серпня була прийнята постанова, що змінила порядок перевезення анатомічних органів через митну територію України.

"Близько трьох тижнів тому була прийнята нова постанова. Вона направлена на врегулювання питання доставки донорських гемопоетичних стовбурових клітин на законодавчому рівні", — додав заступник міністра Ігор Іващенко. 

Новини за темою: У МОЗ заявили про необхідність внесення змін до законодавства щодо посилення контролю за дотриманням карантинних заходів

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Міністерство охорони здоров'я має намір за три роки встановити в Україні трансплантаційну незалежність, щоб громадяни не чекали на пересадку органів за кордоном. 

 

Loading...