Україна технічно не готова до проведення вакцинування населення від COVID-19, – епідеміолог

Телеканал ZIK

До тих пір, поки лідери держави на своєму особистому прикладі не покажуть введення імунобіологічного препарату від COVID-19 в своє тіло, вони не мають права нав'язувати це своєму населенню

Зараз Україна технічно взагалі не готова до прийому вакцини, в тому числі від COVID-19.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив епідеміолог, голова Національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін.

Експерт зауважив, що, згідно з опитуваннями, 50% українського населення готові вакцинуватися від коронавірусу.

Зі слів Александріна, якщо в Україну завезуть якісну вакцину від COVID-19, він буде одним із перших, хто вакцинується, однак наразі Україна не готова до масового вакцинування.

"Ми технічно взагалі не готові до прийому вакцини, в тому числі від COVID-19", – зазначив епідеміолог.

Разом з тим він додав, що на сьогодні лише Велика Британія дозволила на законодавчому рівні одну із вакцин від коронавірусу. Щодо України, наголосив Александрін, важливою й обов’язковою умовою для розповсюдження вакцини проти коронавірусу в нашій країні є її кваліфікація ВООЗ.  

Окрім цього, на думку епідеміолога, проводити масове вакцинування в Україні можна тільки після того, як верхівка влади покаже це на своєму прикладі.

Новини за темою: Інтерпол попередив про можливі злочини, пов'язані з вакциною від COVID-19

"До тих пір, поки лідери держави на своєму особистому прикладі не покажуть введення імунобіологічного препарату від COVID-19 в своє тіло публічно, вони не мають права нав’язувати це своєму населенню. Така ситуація зараз яскраво демонструється в РФ, де населенню нав’язують вакцину", – додав він й підкреслив, що у разі, якщо в Україну надійде вакцина від COVID-19, яка буде кваліфікована ВООЗ, то він буде серед перших, хто зробить її.

Нагадаємо, Велика Британія першою серед країн Заходу видала ліцензію на вакцину Pfizer/BioNTech проти COVID-19. З наступного тижня країна починає процес масової імунізації – спочатку щеплення будуть робити для груп із найбільшим ризиком. 

Екстрене використання вакцини було дозволене Управлінням з регулювання лікарських засобів і медичних товарів до прийняття відповідних рішень в США і Європі. Загалом Велика Британія придбала 40 мільйонів доз вакцини, яка, за останніми випробовуваннями, має 95% ефективності.

Також додамо, що у Раді національної безпеки і оборони України планують завершити масову вакцинацію населення проти коронавірусу до кінця 2021 року та розраховують зробити щеплення максимальній кількості українців.

Loading...