Україна стала учасницею "Партнерства Біарріц"

Україна стала повноправною учасницею "Партнерства Біарріц" Офіс президента України

Україна як повноправна учасниця бере на себе зобов’язання у п’яти сферах

Україна отримала офіційний статус учасниці міжнародної ініціативи рівних прав і можливостей для всіх - "Партнерства Біарріц". Про це повідомляє пресслужба Офісу президента. 

Як зазначається, приєднання України до цього проєкту започаткувала перша леді Олена Зеленська у грудні 2019 року. Після цього у травні Кабмін підтримав це рішення. 

"Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба скерував відповідний лист уряду до Міністерства Європи та закордонних справ Французької Республіки із заявою щодо участі України в проекті на постійній основі. Офіційний лист-відповідь вручив Посол Франції в Україні Етьєн де Понсен на урочистій зустрічі з нагоди офіційного приєднання України до міжнародного "Партнерства Біарріц", - зазначили у пресслужбі ОП. 

Участь в урочистій зустрічі взяли дружина президента Олена Зеленська, прем’єр-міністр Денис Шмигаль, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, посли країн Групи семи (G7) та Швеції, а також представники міжнародних організацій.

Новини за темою: У Верховній Раді тепер кожен рік будуть проводити ґендерний аудит

Так, у межах партнерства Україна як повноправна учасниця бере на себе зобов’язання у п’яти сферах:

  • розвиток безбар’єрного публічного простору, дружнього до сімей з дітьми та маломобільних груп населення;
  • навчання дітей принципів рівності жінок і чоловіків;
  • запобігання насильству;
  • зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків;
  • створення більших можливостей для чоловіків піклуватися про дітей.

Урочиста зустріч з нагоди приєднання України до "Партнерства Біарріц" Офіс президента України

"Нові зобов’язання, які було взято українським урядом на законодавчому та нормативному рівнях у рамках "Партнерства Біарріц", – зокрема ті, що стосуються надання відпустки для догляду за дитиною як матері, так і батьку або ж впровадження законодавства щодо боротьби з проявами насильства домашнього, сексистського чи сексуального характеру, – є потужними кроками, що несуть конкретні зміни", - йдеться у листі міністра Європи та закордонних справ Французької Республіки Жан-Іва Ле Дріана.

Довідка
"Партнерство Біарріц" - міжнародна ініціатива, метою якої є посилити відповідальність та консолідувати зусилля міжнародної спільноти щодо досягнення гендерної рівності. Проєкт було започатковано лідерами країн Групи семи (G7) на саміті в місті Біарріці (Франція) 25 серпня 2019 року під головуванням Президента Французької Республіки Емманюеля Макрона. 

Новини за темою: Верховна Рада зробила стрімкий ривок стосовно гендерної рівності, - Разумков

Нагадаємо, раніше дружина президента України Олена Зеленська розповіла про гуманітарні ініціативи, які має намір реалізувати у статусі першої леді. Зокрема, пріоритетними напрямками стали покращення здоров'я дітей, розвиток культурної дипломатії та рівні можливості для українців.Loading...