Україна стала співавтором резолюції ООН щодо права на безпечну воду

Фото з відкритих джерел

У резолюції наголошують на важливості доступу кожної людини до чистої, безпечної, питної води

Україна стала співавтором резолюції Ради з прав людини ООН щодо права на безпечну воду та санітарію. Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України.

Як пояснили в МЗС, ця резолюція важлива для України в контексті порушення прав людей, в тому числі на доступ до безпечної води на непідконтрольних територіях Донбасу.

Варварське ставлення до непідконтрольних територій і природних ресурсів України "вже призвело до справжньої екологічної катастрофи на Донбасі". Це загрожує водним ресурсам не лише непідконтрольної частини Донбасу, а й прилеглої підконтрольної території України.

Крім того, як зазначають в МЗС, надмірна експлуатація природних ресурсів в окупованому Криму ставить під загрозу доступ до питної води для його населення. Окупанти потребують дедалі більшої кількості води для мілітаризації півострову.

"Ситуація ускладнюється активним переселенням Росією своїх громадян в окупований Крим з метою заміни демографічного складу населення півострова. РФ як держава-окупант зобов’язана забезпечувати права і потреби населення на окупованих територіях, у тому числі щодо санітарії та безпечної води", - заявили у МЗС.

Новини за темою: Представництво президента України в Криму: Забезпечувати населення водою повинна Росія

Нагадаємо, так званий "глава" окупованого Росією Криму Сергій Аксьонов повідомив, що рівень забруднення річки Салгир в межах Сімферополя в тисячу разів перевищує норму. Причина цього - каналізаційні стоки.

Loading...