Україна пригрозила відповідальністю причетним до нових "виборів" у Криму

13 вересня у Криму пройшли так звані "місцеві вибори"

Фото з відкритих джерел

В окупованому Криму 13 вересня проходять так звані "місцеві вибори"

Міністерство закордонних справ України засудило незаконну організацію та проведення Російською Федерацією так званих "місцевих виборів" на території окупованого Криму 13 вересня 2020 року та пригрозило відповідальністю причетним до цього особам. Про це йдеться у заяві відомства. 

"Вважаємо такі дії Кремля продовженням грубих порушень Російською Федерацією державного суверенітету і територіальної цілісності України. Автономна Республіка Крим та місто Севастополь є тимчасово окупованими територіями України, правовий режим яких визначається нормами міжнародного гуманітарного права", - наголосили в МЗС. 

Також в в українському відомстві додали, що проведення Росією виборів на територіях АР Крим та міста Севастополь не є легітимним, а результати голосування не матимуть жодних юридичних наслідків. 

Так, за даними МЗС, так звані "вибори губернатора Севастополя" та "довибори депутатів" до так званих "державної ради Республіки Крим" та "сімферопольської місцевої ради" становлять грубе порушення Конституції та законодавства України, а також основоположних норм і принципів міжнародного права.

Новини за темою: В ООН заявили про відповідальність Росії та України щодо водопостачання Криму

У зв'язку з цим Україна закликала світову спільноту засудити незаконні дії Росії та заявити про невизнання результатів так званих "виборів" у Криму. 

"Усі причетні до підготовки та проведення незаконного "голосування" в тимчасово окупованому Криму нестимуть відповідальність згідно із законодавством України...Закликаємо посилити політико-дипломатичний тиск на Російську Федерацію, у тому числі шляхом розширення санкцій", - наголосили в МЗС. 

Новини за темою: Хто здав Крим? – Олександр Лазарєв заявив про причетність зовнішньополітичних сил

До слова, у Росії з 11 вересня проходить голосування на місцевих виборах. Щоб мінімізуватиризик поширення коронавірусу, цей процес проходить протягом трьох днів. Зокрема, 13 вересня так звані "вибори" відбуваються на окупованих територіях Криму та Севастополя.

Нагадаємо, нещодавно заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова розповіла про стратегію деокупації Кримського півострова, яку планують реалізовувати на декількох рівнях. 

Loading...