Україна повинна забезпечити доступ випускників з ОРДЛО до освіти, – мовний омбудсмен

Тарас Кремінь Фото з відкритих джерел

Тарас Кремінь наголосив на потребі залучати спецслужби до цього питання

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь заявив, що держава повинна організувати належні умови для випускників шкіл з тимчасово непідконтрольних територій Донбасу. Про це він повідомив у інтерв'ю "Радіо Свобода". 

За його словами, для того, щоб забезпечити випускників з ОРДЛО державними місцями, потрібно роглянути питання збільшення квот на державне замовлення. Крім цього, влада повинна створити умови для подальшого перебування таких дітей в Україні. 

Зокрема, йдеться про забезпечення студентів гуртожитком та соціальною стипендією. 

"Зрозуміло, що вона (дитина - ред.) повинна бути свідома того, що вона в Україні і повинна наздогнати ту, можливо, освітню прірву, яку вона зазнала на окупованих територіях. Зрозуміло, що це питання і реінтеграції, можливо, членів родини. Не забуваймо і про дітей з інвалідністю. І такі діти у нас можуть бути", - додав Кремінь. 

Новини за темою: Вступна кампанія в установи вищої освіти розпочнеться з 1 серпня, - Мандзій

Також мовний омбудсмен зауважив, що хотів би, щоб українські спецслужби допомагали у цьому питанні. 

"У ЗМІ траплялися випадки, що громадяни, які брали участь у бойових діях на стороні терористичних організацій, можуть потрапляти у списки здобувачів освіти, претендентів", - наголосив Тарас Кремінь. 

Новини за темою: МОЗ та Міносвіти протягом 10 днів представлять алгоритм навчання в школах з 1 вересня

Нагадаємо, нещодавно Верховна Рада України прийняла за основу та в цілому законопроєкт про спрощення процедури вступу до ВНЗ для абітурієнтів з непідконтрольних уряду територій Донецької та Луганської областей.

Пізніше цей документ узаконив президент України. 

Loading...