Україна планує побудувати дві нові військво-морські бази, - Офіс президента

Фото з відкритих джерел

До цього залучать британські компанії

Заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква заявив, що Україна за підтримки Великої Британії планує збудувати військово-морські бази в Чорному та Азовському морях. Про це він розповів в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна". 

За словами Жовкви, завдяки підписаному Меморандуму між Україною та Великою Британією про співробітництво у військовій та військово-технічній сфері наша держава матиме можливість "фактично з нуля" збудувати військово-морські бази. 

"Також Україна потребує створення фактично з нуля військово-морських баз. І наголошу, що не британська військово-морська база буде розміщена в Україні, а українська база буде побудована із залученням британських фахівців. Ми говоримо про те, що нам потрібні декілька сучасних військово-морських баз", - розповів заступник керівника Офісу президента.

Новини за темою: В Офісі Зеленського назвали три шляхи отримання вакцини від коронавірусу

Окрім цього, він зауважив, що Україні слід опрацювати британський досвід і не повторювати їхні помилки. Водночас у нашій країні інша ситуація, не такі військово-морські спроможності як у Великої Британії, але два моря, які треба захищати.

"Нам потрібна одна база на Чорному морі і одна – на Азовському. Ми говорили про конкретні терміни, за які така база може бути побудована. Президенту Зеленському були представлені спроможності британських компаній, які можуть такі бази будувати. Все це зараз буде предметом переговорів. Жодних якихось кількісних показників, цифр немає в меморандумі", - уточнив Жовква.

Новини за темою: Україна та Британія мають намір спільно створити ракетний катер, - Міноборони

За його словами, кредитний обсяг, який може бути наданий британською стороною на будівництво становить 1,25 млрд фунтів стерлінгів. Надалі будуть проходити інтенсивні переговори між українською та британською сторонами, цілком можливо, що будуть залучені інші країни, які є стратегічними партнерами. 

Новини за темою: Уряд Британії схвалив кредитні гарантії на 2,5 млрд фунтів стерлінгів для торгівлі з Україною

Нагадаємо, раніше Україна та Велика Британія підписали Угоду про політичне співробітництво, вільну торгівлю та стратегічне партнерство, яка замінить Угоду про асоціацію у торгівлі з Британією після Brexit. 

Loading...