Україна передасть Білорусі дані про злочини членів ПВК Вагнера, – Аваков

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков МВС України

Міністр наголосив, що затримання під Мінськом бойовиків російської приватної військової компанії вкрай небезпечний прецедент

Правоохоронні органи України передадуть білоруським колегам інформацію, яка підтверджує злочинну діяльність бойовиків ПВК "Вагнер" на території України. Про це заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, повідомляє пресслужба МВС.

Зокрема, глава відомства підкреслив, що розцінює інформацію про затримання під Мінськом бойовиків російської приватної військової компанії "Вагнер" як вкрай небезпечний прецедент, який свідчить про намір іноземного втручання в справи незалежної Білорусі.

"Це дуже небезпечна ситуація - коли 33 іноземних найманці, які проливали кров і влаштовували збройні провокації в Сирії, Судані, Лівії і на українському Донбасі, влаштовують свою базу в 1,5 км від резиденції Президента країни", - підкреслив міністр внутрішніх справ.

"За інформацією наших джерел, офіційно виселившись з готелю і нібито прямуючи в аеропорт з метою покинути в країну, "вагнерівці" розмістилися на спеціальній базі під Мінськом, недалеко від резиденції президента Лукашенко. Тобто, очевидно, мова йде про якусь операцію спецслужб, очевидно, Російської федерації", - зазначив міністр.

"Звертаюся до дружнього білоруського народу із закликом з усією серйозністю поставитися до цієї провокації. Ми, українці, отримали надто багато горя і жертв від дій російських провокаторів і терористів, в тому числі - найманців ПВК "Вагнер" в Україні у 2014 році.

Новини за темою: Білорусь передала Україні список затриманих членів ПВК Вагнера

Представники цієї компанії воювали і лютували не тільки в Сирії, Судані та Лівії, а й у нас на Донбасі. Найманці вбивали, катували і калічили захисників України, в тому числі, під Донецьком, в Слов'янську і Горлівці. Національна поліція України розслідує цілий ряд кримінальних справ за цими злочинами, за участю, в тому числі, затриманих на території Республіки Білорусь найманців.

МВС та інші правоохоронні органи України мають достатню кількість матеріалів за цими злочинами. Весь масив інформації буде нами переданий білоруській стороні. Ми сподіваємося, що це допоможе незалежній Білорусі захиститися від загрози тероризму і диверсійних дій найманців ПВК "Вагнер".

Україна також зацікавлена ​​в екстрадиції на нашу територію ряду затриманих в Білорусі найманців, які вчинили злочини в Україні. Про що повідомлено компетентним органам Білорусі", - сказав глава МВС.

Міністр також підкреслив, що провів низку консультацій про взаємодію з офіційними представниками Республіки Білорусь.

Новини за темою: Затримані "вагнерівці" летіли в третю країну, але запізнилися на рейс, – посол Росії

"Нестабільність і спровокована напруженість в Білорусі нами розцінюється як ситуація, яка загрожує Україні в тому числі. У нас теж все починалося із "зелених чоловічків" і "іхтамнєтов", а потім прийшли загони Гіркіна, Безлера і інших, хто розв'язав в Україні гібридну війну, що забрала десятки тисяч життів, яка триває понад шість років.

Ми за незалежну, успішну Білорусь!" - підкреслив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Як повідомлялося, 29 липня правоохоронні органи Білорусі заявили про затримання в країні 33 бійців ПВК "Вагнер", які прибули "для дестабілізації обстановки в період виборчої кампанії".

Білоруські ЗМІ назвали імена і прізвища затриманих, а письменник Захар Прилєпін упізнав в деяких з них колишніх бійців свого батальйону в так званій "ДНР".

Новини за темою: Влада Білорусі пов'язує затримання "вагнерівців" зі справою блогера Сергія Тихановського

Після затримання президент Білорусі Олександр Лукашенко зібрав термінову нараду Ради безпеки та висловив бажання викликати в МЗС республіки для пояснень посла Росії. Також стало відомо, що викликають для пояснень і українського посла.

Офіс генпрокурора України звернувся до білоруської сторони з проханням про тимчасовий арешт затриманих та їхню екстрадицію в Україну.Loading...