Україна опустилася в рейтингу щасливих країн на останні позиції

Українці опинилися в кінці рейтингу за рівнем щастя Фото з відкритих джерел

У країні за рік щасливих людей стало на 19% менше

В Україні щасливих людей впродовж 2020 року стало менше, країна опинилася на 5 місці з кінця у рейтингу за рівнем щастя серед країн світу. Про це свідчать дані міжнародного опитування Gallup International, яке в Україні проводили фонд "Демократичні ініціативи" та КМІС.

Як зазначається, Україна у рейтингу із 41 держави займає п’яте місце з кінця, поряд із Іраком та Вірменією.

Зокрема, наприкінці 2020 року кількість щасливих людей в Україні (49%) була більшою за кількість нещасливих (35%). Однак у порівнянні минулим роком індекс щастя значно впав - з +33% до +14%.

Фонд "Демократичні ініціативи"

Загалом же у світі більше половини (54%) респондентів країн, де проводилось дослідження, відповіли, що вважають себе щасливими, лише близько одного з десяти (14%) кажуть, що вони нещасні. Трохи більше четвертої частини опитаних (31%) вважають себе ані щасливими, ані нещасними. Тобто відповідний середній індекс становить 40%.

Рівень щастя в Україні та світу Фонд "Демократичні ініціативи"

Так, перші позиції у рейтингу щасливих країн посідає Киргизстан, Казахстан та Еквадор. Найнижчі позиції за Ганою та північною Македонією.

Дані проведеного опитування

Фото Gallup International

Під час дослідження Gallup International було опитано 38 709 осіб у всьому світі. У кожній країні протягом жовтня-грудня 2020 року було проведено інтерв’ю з представницькою вибіркою з приблизно 1000 осіб. Похибка опитування становить від 3-5% на рівні 95% довіри.

Новини за темою: Рабінович: Шукати щастя в чужих "полуницях" та мити чужі туалети – це не для великої країни

Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський записав відео про поняття "щастя" в 2020 році. Очільник держави у ньому розповів, що щасливий, оскільки після боротьби з коронавірусом повертається до роботи.

Loading...