Україна може оминути пік захворюваності на коронавірус COVID-19, - МОЗ

Розпалу хвороби очікують у середині квітня

Віктор Ляшко Фото з відкритих джерел

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що піку захворюваності на коронавірус в Україні, який прогнозується у середині квітня, можна уникнути. Про це він сказав в ефірі одного із телеканалів, повідомляє РБК-Україна

За словами Ляшка, єдиною умовою для досягнення цього є дотримання суворого карантину.  

"Ми можемо його оминути, пік ми можемо пройти непоміченим, якщо будемо дотримуватись карантинних заходів. До впровадження карантинних заходів пік очікувався на 14 квітня. Зараз математичне моделювання показує, що 14-го квітня піку в нас не буде... Тому питання в подальшому. Якщо ми не послабимо карантин", - заявив він.

Окрім цього, Ляшко наголосив, що динаміка захворювання в Україні є повільнішою, ніж в інших країнах Європи.

"Ми 6-го квітня запровадили більш жорсткі заходи по карантину. Їх треба дотримуватись для того, щоб в нас не було піку захворюваності. Щоб ця захворюваність була розтягнута в часі… Зараз ми порівнюємо всі країни ЄС, за скільки вони дійшли до першої тисячі... Україна сьогодні найпізніше дійшла до тисячі. Наші заходи показують, що в нас не така стрімка динаміка зростання від тисячі до десяти тисяч. Результати жорсткішого карантину ми побачимо через 7-8 днів, відслідковуючи динаміку", - розповів він.

Нагадаємо, у зв'язку з відсутністю випадків зараження коронавірусом у Миколаївській області перевірили кілька тестів, всі вони виявилися негативними.

Loading...