Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

Угорщина отримала дозвіл Єврокомісії на використання російської вакцини "Супутник V"

Фото з відкритих джерел

Єврокомісія заявила, що Угорщина має право схвалити застосування російської вакцини від коронавірусу "Супутник V", але ця вакцина не зможе циркулювати в інших країнах Євросоюзу, повідомляє ТАСС.

У цьому випадку Угорщина сама буде нести відповідальність за безпеку і ефективність вакцини, а європейське медичне агентство не матиме до цього ніякого відношення.

Угорщина стала першою країною Євросоюзу, яка висловила зацікавленість в отриманні російської вакцини "Супутник V". Ефективність російської вакцини, яку планується поставляти в Угорщину, становить понад 92%.

Фахівці пояснюють, що проміжну ефективність препарату розраховують в трьох статистично значущих репрезентативних контрольних точках – після реєстрації 20, 39 і 78 випадків зараження коронавірусом серед добровольців, яким вводилася вакцина. У дослідженнях взяли участь 18 тис. 794 добровольця.

Зазначається, що одній групі учасників вводили вакцину, а іншій – плацебо. З 14 тис. 95 учасників випробувань, які отримали вакцину, заразилися коронавірусом лише 8 осіб. Серед 4699 добровольців, які отримали плацебо, був зареєстрований 31 випадок захворювання.

Також сьогодні стало відомо, скільки коштуватиме російська вакцина "Супутник V". Дві дози російської вакцини проти коронавірусу для міжнародних ринків коштуватимуть близько 20 доларів. Тобто, щоб купити дві дози вакцини, українці повинні заплатити 570 грн. А ось для громадян РФ вакцина буде безкоштовною. Наступного року за кордоном планується виробити 1 млрд доз вакцини "Супутник V" на 500 млн осіб.

Loading...