live

Учені знайшли детальний скелет неандертальця

Знайдений скелет неандертальця Sciencealert

Рештки пролежали під землею приблизно 70 тисяч років

Археологи Кембриджського університету знайшли скелет неандертальця, який, попри тривалий час, детально зберігся. Про це повідомляє Science Alert.
 
Як зазначається, скелет було знайдено у печері Шанідар в Курдистані. За словами вчених, у цьому самому місці протягом різного періоду їм вдалося відкопати приблизно десять фрагментарних кісток неандертальців. Проте, на відміну від нової знахідки, решки зберігалися в несприятливих умовах, які руйнували структуру кісток. Проте цього разу вчені зможуть дослідити цей скелет та визначити вік і місце проживання неандертальця.
 
Так, археологи припускають, що рештки пролежали під землею приблизно 70 тисяч років. А зуби неандертальця вказують на те, що особа померла в середньому віці.
 
"Через те, що добре зберігся скелет, ми можемо використовувати сучасні технології для вивчення ДНК і останків. Крім того, ми зможемо визначити, чи був схожий їх обряд поховання на сучасний ", - зазначив археолог Грем Баркер.
 
Крім цього, первинне сканування черепа показало, що найщільніша кістка, здатна утримувати ДНК, збереглася, а тому є шанс провести детальніші дослідження. За словами експертів, ця знахідка - "велика удача".
 
Нагадаємо, нещодавно у центральній частині Італії під час проведення земляних робіт археологам вдалося виявити "князівську гробницю" залізного віку з дорогоцінностями, проте без скелета.
Loading...