Учені запідозрили штучне походження коронавірусу через вставки з ВІЛ

Фото з відкритих джерел

Науковці знайшли у геномі 2019-nCoV вставки з вірусу імунодефіциту людини

Індійські дослідники виявили "надприродню" схожість між китайським коронавірусом і вірусом імунодефіциту людини. Про це повідомляє BiorXiv.
 
Як зазначається, вчені знайшли у геномі 2019 nCoV чотири вставки, яких немає в коронавірусах інших типів. Проте такі ж вставки є у ВІЛ.
 
Зокрема,  ці чотири ділянки повністю копіюють білки з двох різновидів ВІЛ - HIV-1 gp120 і HIV-1 Gag або є дуже схожими з ними.  Крім цього, вчені зазначили, що попри те, що ділянки розірвані іншим кодом, 3D-модель коронавирусу передбачає їх згортання в сайт зв'язування рецептора. Тобто, саме в той "шип", яким коронавірус атакує клітини.
 
За словами дослідників, така схожість з ВІЛ і нехарактерні для інших коронавірусів ділянки коду "навряд чи випадкові за своїм походженням".
 
Проте такий висновок вчених викликав хвилю критики та осуду. Зокрема, Ілля Цирлов (Людина з таким ім'ям працює в Сибірському інституті клінічної та експериментальної медицини) назвав це твердження "помилковим".
 
"Доктор Конерманн зі Стенфорда тільки що перевірив їхні результати. Схожість помилкова. З чотирьох ідентифікованих ними вставок ... дві містяться в Коронавірусах кажанів. З двох, що залишилися, тільки одна нагадує ВІЛ, проте вона така коротка (6 підстав), що схожість можна вважати випадковою ", - прокоментував Цирлов.
 
Нагадаємо, нещодавно гарвардського професора Чарльз Лібера звинуватили у приховуванні зв’язків з університетом технологій в китайському Ухані та "наданні неправдивої та шахрайської інформації" Міністерству оборони США.
Loading...