Участь неповнолітніх у всеукраїнському опитуванні президента є законною лише за певних умов, - Денісова

Людмила Денісова Фото з відкритих джерел

Також омбудсмен наголосила, що волонтерська допомога є добровільною та неоплачуваною

Уповноважений Верховної Ради з прав людина Людмила Денісова заявила, що участь неповнолітніх громадян у всеукраїнському опитуванні, ініційованому президентом Володимиром Зеленським, законна, якщо на це є дозвіл батьків чи осіб, які їх заміняють. Про це омбудсмен написала на своїй сторінці у Facebook.

"У зв'язку із численними повідомленнями у засобах масової інформації та соціальних мережах про залучення дітей до проведення опитування, яке ініційоване Президентом України у день голосування, роз'яснюю. Президент України неодноразово заявляв, що опитування буде добровільним, а особи, що його проводитимуть є волонтерами", - зазначила Денісова.

Новини за темою: Всеукраїнське опитування: У Чернігові чоловік викрав у волонтерів коробку із заповненими бланками

Окрім цього, вона наголосила, що стаття 7 Закону України "Про волонтерську діяльність" передбачає, волонтер - фізична особа, яка добровільно здійснює соціально спрямовану неприбуткову діяльність шляхом надання волонтерської допомоги.

Також українське законодавство говорить про те, що волонтерами можуть стати громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які є дієздатними. Особи віком від 14 до 18 років здійснюють волонтерську діяльність за згодою батьків (усиновлювачів), прийомних батьків, батьків-вихователів або піклувальника.

Новини за темою: До поліції надійшли чотири заяви через опитування Зеленського

Водночас вони не можуть надавати волонтерську допомогу Збройним Силам України, іншим військовим формуванням, правоохоронним органам, органам державної влади під час дії особливого періоду, правових режимів надзвичайного чи воєнного стану, проведення антитерористичної операції тощо; у здійсненні нагляду за засудженими, а також у медичних закладах.

"Згідно із законом, волонтерська діяльність є формою благодійної діяльності. Таким чином, участь неповнолітніх дітей у волонтерстві правомірна, якщо згода на неї дана батьками або іншими законними представниками дитини, а сама волонтерська допомога є добровільною та безоплатною", - підсумувала омбудсмен.

Новини за темою: Опитування на виборчих дільницях після голосування не порушують закон, - Аваков

Нагадаємо, раніше з'явилася інформація про те, що всеукраїнське опитування, ініційоване президентом Володимиром Зеленським у день місцевих виборів 25 жовтня, проводять неповнолітніLoading...