Учасники Форуму "Люди миру" вибудовують співпрацю щодо досягнення миру і відновлення Донбасу - з президентом, урядом і ВР

Фото з відкритих джерел

Учасники Форуму "Люди миру" передадуть напрацювання щодо досягнення миру на Донбасі президенту, Кабміну і парламенту. Відповідне рішення було прийнято в ході Форуму, який відбувся в Свято-Успенській Святогірській лаврі Донецької області. 

"У ці дні ми, учасники Громадянського форуму "Люди миру", розробляємо формат структури нашого форуму, яка буде генерувати всі напрацювання щодо можливостей припинення війни і відновлення мирного життя, з тим, щоб ця наша структура стала стороною, що представляє ці програми Президенту України, в Уряді, Верховній Раді, місцевих органах влади і звичайно ж в переговорних групах з припинення війни", - зазначили учасники.

У свою чергу, учасник АТО з Сєвєродонецька В'ячеслав Шевчук, який був у батальйоні "Айдар", а потім командував частиною прикордонників, зазначив, що на війні заробляють ті, хто не зацікавлений в її закінченні.

"Для мене питання збройного конфлікту не нове. Я кадровий військовослужбовець, я знаю конфлікти, які були в Придністров'ї, я знаю конфлікти, які були в Югославії. На таких конфліктах завжди заробляють гроші! Завжди! І як я говорив на форумі, який проходив у Святогірську, що найбільший і страшний заробіток, це той заробіток, де просто люди гинуть, а на їхніх смертях хтось заробляє гроші... Як зупинити це? Вже створено безліч зборів, сім років люди розмовляють, як закінчити цей конфлікт. На мою думку формула дуже проста, щоб перемогти конфлікт, на якому заробляють гроші, потрібно привести інвестиційні гроші і підняти економіку, яка зможе перебити ті гроші, на яких люди заробляють на війні. Повинна запрацювати економіка, повинні люди, які беруть участь в конфлікті, повинні почати заробляти - не на ньому! Економіка повинна зростати, тільки таким способом ми можемо зупинити це!"- підкреслив Шевчук.

Він також додав, що, на його думку, на сьогоднішній день, є єдина структура, яка може вести рівний діалог з обома сторонами конфлікту - це церква.

"Це єдиний інститут, який сьогодні незаангажований нічим і ніким. Тому на сьогодні на тій стороні - держави немає, але єдина структура, інститут, який сьогодні може вести діалог з двох сторін окопів, - це церква. Вона може говорити тут. Вона може говорити там. Потрібно знаходити смисли і згоду для людей, які живуть в Донецькій і Луганській областях, так і ті, які живуть на непідконтрольній частині! Ми, громадяни, що живуть в Луганській і Донецькій областях, звернули увагу, що у всіх цих Мінських та інших переговорних групах відсутні наші представники, люди, що живуть в зоні конфлікту. Думаю, це одна з причин того, що всі ці переговори в глухому куті!"- підкреслив Шевчук.

Loading...