У ЗСУ показали схему руху літаків за кілька хвилин до катастрофи Ан-26

Літак АН-26 Фото з відкритих джерел

На схемі показано, що літаки не заважають один одному під час "руху по колу"

Повітряні сили Збройних сил України показали схему руху літаків на військовому аеродромі в Чугуєві Харківської області за декілька хвилин до катастрофи АН-26. Відеозапис розмистили на Facebook-сторінці Командування Повітряних сил ЗСУ.  

Так, на схемі показано рух літака АН-26 та іншого літака, який пішов на посадку до нього. Водночас у Повітряних силах наголосили, що ця схема не є доказовою базою. 

"При виконанні польотів "по колу" двох і більше літаків одночасно, керівник польотів на аеродромі вже зі зльоту кожного наступного літака вибирає такий інтервал між ними. Він дозволяє "не заважати" екіпажам один одному і безпечно виконувати свої польотні завдання на ділянках після зльоту, при польоті до другого розвороту і при польоті до "третього", а також при виникненні ускладнених ситуацій в польоті", - зазначили у Повітряних силах. 

Крім цього, речник командування Повітряних сил Юрій Ігнат в ефірі телеканалу "Україна 24" запевнив, що перший літак не заважав посадці АН-26, який зазнав аварії. За його словами, до того, як АН-26 пішов на посадку, інший літак та ще два вертольоти встигли звільнити посадкову смугу, передає РБК-Україна

Новини за темою: Чорні скриньки літака Ан-26 розшифрували, - нардеп

"Керівник польотів не міг за всіма документами вчинити інакше. Він дав змогу сісти першому літаку та одразу скерував літак, на якому були певні проблеми (йдеться про АН-26 - ред.), літак, який не просив екстреної посадки, але він все ж скерував його на смугу", - зазначив Ігнат. 

За його словами, відстань між літаками була достатньою для того, щоб перший без проблем сів на полосу, а другий зайшов на посадку. Це підтверджує також схема, опублікована на сторінці Повітряних сил. 

Новини за темою: Родинам загиблих під час авіакатастрофи Ан-26 на Харківщині почали передавати тіла, - ДБР

Нагадаємо, 25 вересня поблизу міста Чугуєва розбився військовий літак АН-26, на борту якого перебували курсанти Харківського національного університету Повітряних сил.

У результаті авіакатастрофи загинули 26 осіб, серед яких курсанти та представники офіцерського складу. Один курсант-третьокурсник вижив.

За даними ДБР, перевіряють декілька версій трагедії: катастрофа внаслідок технічної несправності агрегатів літального апарата; катастрофа внаслідок неналежного виконання своїх службових обов'язків екіпажем; неналежне виконання службових обов'язків особами, які були відповідальними за управління польотами; неналежне технічне обслуговування літака та підготовки його до польоту.Loading...