У Запоріжжі вперше знайшли гарматний лафет часів козацтва

Подібні знахідки не відомі в межах України

У Запоріжжі презентували унікальну гідроархеологічну знахідку, яку виявили на дні р. Дніпро - дубовий лафет. Про це сказав археолог, співробітник національного заповідника Хортиця Валерій Нефьодов під час презентації знахідки, передає Укрінформ.

“Попередньо, датування лафету - остання чверть 17 століття - початок 18 століття. Гармата великого калібру, яка використовувалась для штурму міст, фортеці, укріплень того часу. Калібр 24 -32 фунти. Це польова гармата. Гармата мала надзвичайну артилерійську цінність. Сам лафет зроблений з дубу та окований залізом. Є залишки червоної фарби. Він - загальноєвропейської конструкції, але де саме зроблений поки не знаємо", - сказав Нефьодов.

Гармати такого розміру стріляли на відстань до 7 км. Знахідка знаходилась на глибині 9,8 м трохи нижче Хортиці.

За словами археологів, вони спочатку подумали, що знайшли стародавній корабель чи інший плавзасіб.

"Довжина лафету близько 4,4 м, ширина близько 2,3 м. Вага - понад 1,2 тонни. Подібні знахідки не відомі в межах України. Одиниці схожих лафетів зберігаються в деяких музеях світу", - наголосили археологи.

Лафет добре зберігся, бо був занурений у мул. Колеса були зняті ще у 18 столітті. Його перевезуть до реставраційного ангару.

Новини за темою: У Криму археологи виявили стародавню керамічну майстерню. Фото

Раніше повідомлялося. що британський археолог Кен Дарк із Університету Редінга стверджує, що розкопав місце, що було свого часу домом, у якому провів своє дитинство Ісус Христос

Loading...