Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

У Запоріжжі розпочалися випробування першого українського гірокоптера

Це перший в Україні літальний апарат такого класу

У Запоріжжі випробовують дослідний зразок першого у своєму класі українського гірокоптера, розробленого на АТ "Мотор Січ". Про це розповів конструктор Олексій Чирва, повідомляє "Укрінформ"

"Цей літальний апарат називають гірокоптером або автожиром. Зараз у світі відбувається справжній бум: німці випускають близько 300 таких апаратів на рік. США, Франція, Італія також випускають. Керівник "Мотор Січ" В'ячеслав Богуслаєв поставив перед нами завдання - зробити дослідний зразок автожира", - зазначив конструктор і додав, що у 2017 році побував на виставці техніки в Німеччині, де цікавився, розглядав і фотографував багато різних гіропланів.

За словами Чирви, над створенням запорізького автожира працювали три роки, а до процесу  було залучено чотири людини, які зібрали гвинтокрилу машину повністю своїми руками.

Новини за темою: Українські військові випробували ударні безпілотники Bayraktar TB2 та ПТРК Javelin. Фото

Окрім цього, вартість такої машини коливається від 60 до 100 тисяч євро, а для того, щоб отримати права, потрібно пройти курс підготовки та налітати 25 годин.

"Вона розвиває швидкість до 160 км/год. Ми зараз працюємо над удосконаленням ротора. Хочемо зробити пластиковий ротор, що дозволить досягти більшої швидкості. Гірокоптер оснащений 90-літровим паливним баком і може подолати відстань до 800 км. Його вага - 320 кг. Він може підійматися на висоту 2500 метрів. Пілот Валерій Кульпинський, що його облітував, говорить, що вийшла дуже зручна машина. Ми зараз займаємося доопрацюванням і готуємо документацію під сертифікацію. Такого класу автожира в Україні немає. В'ячеслав Богуслаєв хоче серійно виробляти таку техніку", - пояснив конструктор.

Новини за темою: "Було досить неприємно": Очільник патрульної поліції випробував на собі дію нового електрошокера

Нагадаємо, раніше глава "Укроборонпрому" Ігор Фоменко заявив, що оборонний концерн більше працює на експорт, ніж на внутрішній ринок, а найбільш популярними українськими товарами є ракети та радари. 

 

Loading...