У ЦВК дізналися про опитування в день виборів з відеозвернення Зеленського

ЦВК. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

Чи буде до опитування залучена ЦВК, члени комісії не знають

У Центральній виборчій комісії дізналися про плани президента Володимира Зеленського провести всеукраїнське опитування разом з місцевими виборами з опублікованого відеозвернення. Про те, чи буде до нього залучена ЦВК, члени комісії не знають, повідомляють "Українські Новини"

"Поки що мені нічого не відомо", - повідомив член ЦВК Андрій Євстігнєєв, відповідаючи на питання про те, чи має комісія інформацію про опитування і чи залучена до його організації та проведення.

Заступник голови Центрвиборчкому Сергій Дубовик також повідомив, що дізнався про опитування з відеозвернення глави держави.

"Відсутня нормативно-правова база організації такого процесу", - сказав він.

Відзначається, що на сьогодні законопроєкт Про всеукраїнський референдум Верховна Рада прийняла тільки в першому читанні, до другого подано вже більше тисячі поправок. А проєкт закону, що пропонує дозволити ЦВК проводити соціальні опитування в день голосування поки лише включений до порядку денного і не розглядався по суті, між тим, наступне засідання парламенту відбудеться тільки 20 жовтня.

Інші джерела в комісії на умовах анонімності також запевнили, що інформацію про опитування почули сьогодні вперше від Зеленського, а для його організації, проведення або підрахунку результатів комісією немає ніяких юридичних підстав.

Новини за темою: Всеукраїнське опитування у день виборів суперечить Виборчому кодексу, - КВУ

Нагадаємо, 13 жовтня президент України Володимир Зеленський закликав громадян у день місцевих виборів прийти на виборчі дільниці і відповісти на 5 важливих для кожного питань.

Пізніше в Офісі президента пояснили, що опитування, який анонсував Зеленський на 25 жовтня, на відміну від конституційного референдуму, не матиме прямих юридичних наслідків.

Loading...