У США протестували мережу супутникового інтернету від SpaceX

Запуск партії інтернет-супутників Starlink

Twitter SpaceX

Швидкість виявилася вищою, ніж у звичайного в Україні

Мікросупутники Starlink від компанії SpaceX мільярдера та винахідника Ілона Маска роздають інтернет зі швидкістю до 60 мегабіт. Дослідження супутникового проєкту продемонстрували, що середні показники достатньо високі для споживацьких цілей. Про це повідомляє PC Mag.

Зазначається, що під час того, як SpaceX готується до запуску на орбіту нових супутників для роздачі інтернету, постало питання про швидкість зв’язку в реальних обставинах. Тести говорять про 11—60 мегабіт. Середня встановлена швидкість становить трохи більше 40 мегабіт.

При цьому швидкість для завантаження даних значно нижча — її показники коливаються в межах 4—17 мегабіт. Тести проводили в кількох містах США: Лос-Анджелесі, Сіетлі та Вашингтоні.

Реальна швидкість завантаження та вивантаження значно нижча за ту, якої прагне досягти SpaceX, — 1 гігабіт. При цьому для користувацьких цілей достатньо й 15 мегабіт, оскільки стандартна швидкість "земного" широкосмугового інтернету у США приблизно така сама, а в сільській місцевості навіть значно нижча.

Новини за темою: Стало відомо, коли в Україні може з'явитися 5G-інтернет

Оскільки мережа супутників Starlink досі перебуває на стадії тестування, є надія, що у фіналі швидкість з’єднання наблизиться до запланованої. Наразі на орбіті перебувають близько 600 супутників, загалом їх має бути кілька тисяч.

Для порівняння, в Україні середня швидкість інтернету становить менш ніж 8 мегабіт, як повідомляв у своєму дослідженні 2019 року британський проєкт Cable.

Український інтернет суттєво поступається за швидкістю звʼязку в інших країнах і посідає 81 місце. Наприклад, для скачування фільму розміром у 5 гігабайт знадобиться майже півтори години.

Перше місце, за версією Cable, посідає Тайвань із середньою швидкістю 85 мегабіт — фільм розміром 5 гігабайт завантажується там за 8 хвилин.

Новини за темою: SpaceX запланувала запуск чергової партії супутників Starlink на 1 серпня

Раніше повідомлялося, що компанія SpaceX Ілона Маска успішно запустила ракету-носій Falcon 9, відправивши на орбіту чергову партію з 57 інтернет-супутників у рамках місії Starlink 9 v1.0.

Loading...