У "Слузі народу" назвали основну мету запровадження жорсткого карантину в Україні

Телеканал ZIK

Якщо урядовці бачать, що колапс може наступити ще до нового року, отже потрібно вдаватися до жорстких заходів

Основна мета запровадження тотального карантину в Україні – не допустити колапсу медичної системи.

Про це під час включення в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK  заявила народний депутат України (фракція "Слуга народу") Євгенія Кравчук.

Політик зауважила, що уряд повинен робити певні оголошення про запровадження в Україні жорсткого карантину не менше ніж за 7 днів, адже ця норма прописана в законодавстві. Водночас вона наголосила на важливості запровадження локдауну.

"Основна важливість і суть локдауну не в тому, щоб вибрати якусь гарну дату – 24 чи 25 грудня, або 2 січня, суть можливого локдауну (я не кажу, що він точно буде, але так виглядає, що буде) – не допустити колапсу медичної системи. Якщо урядовці бачать, у них є математична формула, що колапс може наступити ще до нового року, отже потрібно приймати жорсткі заходи", – заявила Кравчук.

Новини за темою: Локдауну в законодавстві немає, єдиний спосіб – введення надзвичайного стану, – Качура

Разом з тим вона додала, що уряд не має права вводити локдаун до того часу, поки Верховна Рада не проголосує законопроєкти президента про компенсації для підприємців.

"Мають бути проголосовані відповідні закони. Ми очікуємо, що у п’ятницю вони будуть винесені в зал", –  додала Євгенія Кравчук.

Новини за темою: У Мінінфраструктури пояснили, як працюватиме транспорт під час локдауну

Нагадаємо, напередодні низка українських ЗМІ повідомила, що у Кабінеті міністрів України погодили дату введення локдауну. Повідомлялося, що жорсткі обмеження діятимуть з 23 грудня по 15 січня, а новий локдаун введуть на зміну "карантину вихідного дня", який діяв з 14 по 30 листопада.

Проте міністр охорони здоров’я Максим Степанов спростував інформацію про запровадження локдауну на новорічні свята.

Він заявив, що поширена у ЗМІ інформація про нібито погоджене впровадження тотального карантину з 23 грудня до 15 січня не відповідає дійсності. Степанов пояснив, що основним чинником для запровадження жорсткого карантину є показники навантаження на медичну систему.

"Від 25 до 35 тисяч хворих на добу може дати зростання кількості госпіталізованих, і ми будемо мати підстави запропонувати введення жорсткого карантину. Якщо дивитися на прогнози, у нас така кількість мала бути 1 грудня, але її не було. Ми бачимо, що таке зростання може бути впродовж грудня", - сказав глава МОЗ.

Loading...