У "Слузі народу" хочуть заслухати пояснення уряду щодо скорочення видатків на освіту

Олександр Корнієнко Facebook

Необхідно, щоб Кабмін пояснив, що це за скорочення і на що вони йдуть, каже Олександр Корнієнко

Кабінет міністрів України має дати детальне пояснення щодо скорочення видатків на освіту у проєкті державного бюджету на наступний рік.

Про це під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK, заявив народний депутат України, голова партії "Слуга народу", перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко.

Парламентар прокоментував інформацію про те, що члени парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій планують голосувати проти проєкту держбюджету на 2021 рік або ж утриматися під час голосування з огляду на те, що видатки на освіту на наступний рік суттєво скорочені.

"Є така думка. Я думаю, що, якщо уряд пояснить – він уже сьогодні намагався пояснювати, – якщо він більш детально пояснить, що це за скорочення, на що вони йдуть... Там велика частина скорочень пов'язана з тим, що мінімальна заробітна плата буде зростати не з 1 липня, а з 1 грудня, як там планувалося до цього. Але є і скорочення капітальних видатків. Треба, відповідно, щоб уряд пояснив, що він має на увазі, де будуть скорочуватись капітальні видатки тощо", – зазначив Олександр Корнієнко.

Новини за темою: Мінімальна зарплата, видатки на освіту та медицину: Шмигаль розвінчав деякі міфи щодо держбюджету-2021

Нагадаємо, нещодавно глава МОН Сергій Шкарлет запевнив, що зарплати працівникам освіти підвищать, попри економічні труднощі у зв'язку з пандемією COVID-19. За його словами, кошти на збільшення посадових окладів і заробітних плат на 2021 рік передбачені. 

Проте на позачерговому засіданні уряду 23 листопада Кабмін скасував підвищення зарплат вчителям у 2021 році. Так, уряд призупинив дію постанови від 10 липня 2019 року № 822 "Про оплату праці педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників закладів та установ освіти і науки" до 31 грудня 2021 року. Зокрема, постановою виключається пункт про те, що з 1 січня 2021 року мінімальна ставка зарплати педагогів становитиме три розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб. До слова, згідно з проєктом державного бюджету, прожитковий мінімум з 1 січня 2021 року становитиме 2393 гривні.

Читайте також: "Виплати для членів наглядових рад уряд повернув, а для вчителів не знайшлось ні в цьому бюджеті коштів, ні в наступному, – експерт".

Loading...