У Полтавській області виявили тисячолітні кістяні ковзани

За словами дослідників, у Х-ХІІІ ст. ковзани виготовляли із кісток коня або великої рогатої худоби

При розкопках поселення Решетилівка-ІІІ у Полтавській області археологи виявили кістяні ковзани, які датуються Х-ХІІІ ст. Про це повідомили у науково-дослідному центрі "Рятівна археологічна служба".

"Найцікавішою, мабуть, виявилась знахідка, якій може бути трохи більше тисячі років. Це - ковзани, зроблені із кістки, які попередньо датуємо Х-ХІІІ ст. Їх виявили у культурному шарі поселення на глибині 0,5 м від сучасної поверхні. Один кінець виробу підтесаний і злегка піднятий над поверхнею, на обидвох кінцях зроблені дірки для кріплення до ноги", - йдеться у повідомленні.

За словами дослідників, у Х-ХІІІ ст. ковзани виготовляли із кісток коня або великої рогатої худоби.

До слова, поселення Решетилівка-ІІІ було знайдено у 2015 році археологами Олександром Супруненком та В’ячеславом Шерстюком під час обстеження обходу смт Решетилівка для реконструкції автомобільної дороги державного значення Н-31 Дніпро – Решетилівка.

Дослідники з’ясували, що поселення є багатошаровим. Найстарші об’єкти пов’язані з життям та господарською діяльністю представників катакомбної культури - племені середньо бронзового часу (ХХ-XVII ст. до н.е.). Там були знайдені фрагменти горщиків, оздоблених відбитками шнура.

Інший горизонт пов’язаний з об’єктами, що залишили по собі представники чорноліської культури (XI – VIII ст. до н. е.). Після них археологи виявили фрагменти кераміки з проколами під вінцем та оздоблені наліпним валиком, а також бронзову шпильку та бронзову проколку ромбоподібної форми.

Новини за темою: Чорні археологи знищують скіфський курган на Миколаївщині, поліція відкрила справу

Нагадаємо, раніше в Олевській ОТГ Житомирської області під час археологічних розкопок були знайдені монети давньоримського часу, а саме срібні денарії.

Loading...