У Переяславі археологи знайшли чотири стародавніх поховання. Фото

Стародавні поховання дотуються кінцем X століття, а деякі відносяться до XVIII століття

В місті Переяславі Київської області в ході археологічних розкопок були виявлені древні поховання, а також кістяні, керамічні та глиняні вироби. Деякі з них відносяться до XVIII століття, а найдревніші артефакти - до кінця X століття, передає "Переяслав.City".

Згідно з повідомленням, розкопки велися за адресою проспект Червоноармійців, 26-а. Ця територія відноситься до "обхідного граду" періоду Київської Русі та так званого "нижнього" міста у XVII-XVIII століттях, і має охоронний статус пам'ятки археології національного значення.

"У північно-східній частині розкопу знайшли чотири стародавніх поховання: два належать дорослим людям, ще одне дівчині-підлітку і новонародженому. Одне з поховань дорослих частково пошкоджено вже в радянський післявоєнний час, коли від сусідньої багатоповерхівки прокладали трубу каналізації. Всі поховання здійснені за християнським обрядом - укладені головами на захід", - зазначив кандидат історичних наук, завідувач науково-дослідного сектору "Археологічна експедиція" Національного історико-етнографічного заповідника "Переяслав" Олександр Прядко.

Новини за темою: Біля стін Софії Київської розкопали споруду часів Київської Русі

Він додав, що спочатку все вказувало на те, що поховання дівчини - часів Київської Русі, оскільки в похованні знайшли бронзовий бубонець, пірофілітове пряслице та намистини. Але цю гіпотезу повністю спростувала наступна знахідка: коли розчистили місце поховання ретельніше, на грудях у дівчини-підлітка виявили три натільних мідних хрестика, форма яких свідчить, що це - ХVІІІ століття.

"Але, звичайно ж, набагато ціннішими для нас є знахідки більш раннього періоду. Ми тут виявили дуже багато кістяних виробів зі слідами обробки. Є й такі, які добре збереглися: гребінець, проколка, шило. Складається враження, що тут працював майстер у давньоруський період. Інструменти чи предмети побуту з кісток тварин були популярні в той період, адже металеві були значно дорожче", – розповів археолог.

Крім того, дослідники виявили багато кераміки різних періодів. Найдавніші та найрідкісніші - кінця X століття, тобто часу заснування Переяслава князем Володимиром.

Новини за темою: У Дніпрі археологи відкопали Катеринослав Кільченський

Раніше повідомлялося, що під час розкопок на Мамай-Горі в Запорізькій області дослідники виявили низку стародавніх артефактів. Зокрема, було знайдено фрагменти віночка великої корчаги, орнаментованої пальцьовими защіпками, фрагменти жаровні, кістки великої та дрібної рогатої худоби, уламок щелепи хижої тварини тощо.Loading...